ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АЛЬБРІК

  Бібліографічне посилання: Головко О.Б. АЛЬБРІК [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Albrik (останній перегляд: 25.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АЛЬБРІК

АЛЬБРІК (Альберік) та його хроніка. А. – франц. канонік 2-ї пол. 13 ст., мешкав у цистерціанському абатстві Тріум фонті- ум (Трьох джерел) в окрузі Шанон, на р. Марна (прит. Сени). У 60-х рр. 13 ст. завершив написання хроніки, в якій вміщено повідомлення про похід галицько-волин. кн. Романа Мстиславича проти краківського кн. ЛЄШЕК БІЛИЙ та Конрада I Мазовецького в черв. 1205. Під 1227 А. знову згадує про загибель князя. Роман, згідно зі згадкою А., яка не підтверджується ін. джерелами, прямував "у Саксонію" ("in Saxoniam"). Це стало підставою для багатьох дослідників вважати, що метою походу Романа Мстиславича була участь в усобиці між могутніми герм. феод. династіями Вельфів та Гогенштауфенів. У літ. А. часто іменують Альберіком.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Chronica Albrici monachi Trium fontium, a monacho Novi monasteris hoiensis interpolato. Ed. P. Scheffer-Boichorst. В кн.: Monumenta Germaniae Historica. Scriptores, vol. XXIII. Hannoverae, 1874.

Посилання:
  • КОНРАД І МАЗОВЕЦЬКИЙ
  • ЛЄШЕК БІЛИЙ
  • РОМАН МСТИСЛАВИЧ, РОМАН-БОРИС МСТИСЛАВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)