ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АЛЬНПЕК ІОАНН

  Бібліографічне посилання: Скрипник П.І. АЛЬНПЕК Іоанн [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Alnpek_I (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АЛЬНПЕК ІОАНН

АЛЬНПЕК (Аламбек, Алембек, Альпехг, Алембер) Іоанн (р. н. невід. – 1636) – львів. аптекар, громад. діяч, письменник. Н. в сім'ї нім. бюргера. 1582–88 навч. на аптекарських курсах у Вроцлаві (Польща), здобув фах аптекаря. 1591 навч. в Падуанському університеті. Брав активну участь у громад. житті Львова. Обирався радником, бургомістром МАГІСТРАТ. Виступав проти панівної верхівки міста, за що не раз був ув'язнений міськ. владою та позбавлений громадянства. Працюючи на посаді радника й бургомістра, піклувався про міське майно, багато сил вклав у боротьбу з пошестями 1602 і 1623.

Автор тв. "Логіка", "Книги Клопотні", "Iменник", які не дійшли до нашого часу, а також опису пошесті 1623 та латиномовної "Топографії міста Львова", написаної бл. 1603–05 і опубл. в 6-томному зб. Г.Брауна "Опис визначних міст світу" (Кельн, 1618). Перекладена польс. мовою 1936 "Топографія" є важливим джерелом до вивчення середньовічного Львова.

П. у м. Львів.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Грабовецький В. Перший твір з історії Львова: Про літописця ХVI – початку ХVII ст. Я.Альнпека. "Жовтень", 1986, № 3.

Посилання:
  • БЮРГЕРИ, БЮРГЕРСТВО
  • ЛЬВІВ
  • МАГІСТРАТ
  • ПАДУАНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

  • Пов'язані терміни:
  • ЛЬВІВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)