ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АНДРІЙ ПЕРВОЗВАННИЙ

  Бібліографічне посилання: Ричка В.М. АНДРІЙ ПЕРВОЗВАННИЙ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Andrij_P (останній перегляд: 23.02.2020)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АНДРІЙ ПЕРВОЗВАННИЙ

АНДРІЙ ПЕРВОЗВАННИЙ один із 12 апостолів, учнів Ісуса Христа. Згідно з церк. традицією, вважається рідним братом ап. Петра. Первозванним А. нарекли через те, що Ісус першим покликав його до себе в учні. Традиція пошанування ап. Андрія у Візантії склалася на межі 8–9 ст. За свідченням "Церковної історії" Євсевія Памфіла (4 ст.), після смерті й воскресіння Спасителя для місіонерської діяльності ап. А.П. випала Скіфія (Пн.-Сх. Причорномор'я). Про його подорож на Сх. збереглися свідчення церк. авторів та давньорус. літописців. Витворена останніми легенда про відвідини ап. А.П. київ. гір та його пророцтво, що на цих горах "засяє благодать Божа", була покликана до життя прагненням мати апостольське благословіння для власне києво-рус. християн. традиції. Пошанування ап. Андрія утвердилося в Київській Русі з 80-х рр. 11 ст.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Мюллер Л. Древнерусское сказание о хождении апостола Андрея в Киев и Новгород. В кн.: Летописи и хроники. 1973. М., 1974
  2. Vodoff V. Naissance de la chrétienne russe. Paris, 1988.

Посилання:
  • КИЇВСЬКА РУСЬ, СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЯДРА ДЕРЖАВИ
  • ВІЗАНТІЯ

  • Пов'язані терміни:
  • ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ
  • ШЛЯХ ІЗ ВАРЯГІВ У ГРЕКИ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)