ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АРХИВ КНЯЗЯ ВОРОНЦОВА

  Бібліографічне посилання: Бацак Н.І. АРХИВ КНЯЗЯ ВОРОНЦОВА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Arkhyv_kniazia (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АРХИВ КНЯЗЯ ВОРОНЦОВА

"АРХИВ КНЯЗЯ ВОРОНЦОВА" – зібр. документів (автобіографічні записки, листування тощо) фамільного архіву графів (з 1845 – князів) Воронцових, цінне джерело з історії зовн. і внутр. політики Російської імперії 18 – серед. 19 ст. і зх.-європ. д-в. Частково видано у 40 т. (1870–95) за редакцією рос. археографа і бібліографа П.Бартенєва, решта залишилася в рукописах і зберігається в архів. та бібліотечних фондах Москви і Санкт-Петербурга; в Україні – в Держ. архіві АР Крим та Одес. держ. б-ці ім. О.Горького.

Засн. архіву був С.Воронцов (рос. посол у Венеції та Англії), який заповів свої архів. матеріали та книги, журнали, газети б-ці Новорос. ун-ту (Одеса, 1898). Наприкінці 1870-х рр. в б-ці Воронцових нараховувалося 450 назв періодичних видань, які хронологічно охоплювали період з 1675 по 80-ті рр. 19 ст. Фонд має книжки одинадцятьма мовами.

дата публікації: 2003 р.

Посилання:
  • МОСКВА
  • ОДЕСА
  • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)