ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АШКЕНАЗІ

  Бібліографічне посилання: Подольський А.Ю. АШКЕНАЗІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ashkenazi (останній перегляд: 22.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АШКЕНАЗІ

АШКЕНАЗІ (Ашкеназ у пер. з івриту – Німеччина) – самоназва одного з двох найчисленніших субетносів єврейс. народу (ін. субетнос – сефарди – нащадки вихідців з середньовічної Іспанії). Формування субетносу А. бере поч. від 476 р. н. е. на зх.-європ. територіях. Після зруйнування Зх. Рим. імперії в 5–10 ст. у Зх. Європі тривав процес творення єврейс. громад. На поч. 11–12 ст. А. називають себе деякі євреї Пн.-Зх. Європи, в першу чергу Німеччини та Франції. З метою збереження своєї етнічної ідентичності вони створили мову ідиш (12 ст.), яка базувалася переважно на нім. мові та на івриті. Ідиш згодом став однією з найпоширеніших єврейс. мов.

Унаслідок посилення антисемітизму в країнах Зх. Європи в 13–15 ст. відбувалася еміграція А. на сх.-європ. землі – в Польщу, Литву, на укр. та білорус. терени. Протягом 16–17 ст. в Сх. Європі постали громади А., що відіграли значну роль в історії єврейс. народу. В цих громадах була створена система самоврядування, яка забезпечувала піклування і допомогу кожній сім'ї, кожному чл. общини, нац. освіту, а також регулювання взаємовідносин з владою тощо. Протягом Serednovichchia середньовіччя

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Телушкин И. Еврейский мир. Иерусалим–М., 1992
 2. American Jewish Year Book. 1996. New York, 1997.

Пов'язані терміни:
 • УКРАЇНА, ДЕРЖАВА: ЄВРЕЇ
 • ЄВРЕЇ В УКРАЇНІ
 • ІНСТИТУТ ДОСЛІДЖЕНЬ НАЦІОНАЛЬНИХ СПРАВ
 • ІУДАЇЗМ В УКРАЇНІ
 • ХОЗАРСЬКІ МІФИ
 • КРИМЧАКИ ТА СТАРОДАВНЄ ЄВРЕЙСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ КРИМУ
 • НЕОРОМАНТИЗМ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)