ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

АСТАФІЄВ ОЛЕЛЬКО СЕРГІЙОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Даниленко В.М. АСТАФІЄВ Олелько Сергійович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Astafiiev (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

АСТАФІЄВ ОЛЕЛЬКО СЕРГІЙОВИЧ

АСТАФІЄВ Олелько Сергійович справжнє прізв. – Остапура-Степовий (р.н. і р.с. невід.) – військ. і громад. діяч, геолог, педагог. Чл.-кор. Петерб. АН. Н. в м. Чугуїв. З козацько-шляхетської родини Остапур. Закінчив Михайлівське артилер. уч-ще (1886), Військ.- інженерну акад. (1892, обидва у Санкт-Петербурзі). Захоплювався мінералогією та геологією. Згодом захистив дис., працював у Петерб. АН. Під час однієї з наук. експедицій в Україну зустрівся з укр. театром Марка Кропивницького і відтоді 6 років працював у його акторській трупі. Був актором, драматургом, худож.-оформлювачем, костюмером. Згодом заснував власну трупу. З початком рос.-япон. війни 1904–05 викладав в Одес., а потім Чугуївському юнкерських уч-щах. В роки Першої світової війни брав участь у створенні 2-го Миколаїв. військ. уч-ща, де був викладачем. Від поч. Української революції 1917–1921 працював у Ген. військ. секретаріаті Українська Центральна Рада, керував військ. школами в Українській Державі. Певний час перебував на дипломатичній роботі. Згодом створив Військ.-політех. шк. 1919 його слід загубився. Є припущення, що отаман Степовий, загін якого діяв протягом 1920–23 у р-ні ЗМІЄВІ ВАЛИ вздовж Сіверського Дінця (прит. Дону) і який загинув від куль чекістів, і був А.

А. – автор книги укр. мовою "Основи тактики" (Кам'янець-Подільський, 1918).

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Євтимович В. Початки українського військового шкільництва. "Літопис Червоної Калини", 1937, № 12
 2. Його ж. Олелько Сергійович Остапура-Степовий. Там само, 1938, № 7–8
 3. Хресний батько українського війська. В кн.: Тинченко Я. Українське офіцерство: шляхи скорботи та забуття, ч. 1. К., 1995.

Посилання:
 • ЧУГУЇВ, МІСТО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ.
 • КРОПИВНИЦЬКИЙ МАРКО ЛУКИЧ
 • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
 • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
 • УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА
 • УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ (1917-1920)
 • УКРАЇНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА
 • ЗМІЄВІ ВАЛИ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)