ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БЕНЕДИКТ XV

  Бібліографічне посилання: Рубльова Н.С. БЕНЕДИКТ XV [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Benedykt_XV (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БЕНЕДИКТ XV

БЕНЕДИКТ XV ХV (Benedictus, маркіз Джакомо делла К'єза; 21.11.1854–22.01.1922) – рим. папа з верес. 1914. Н. в м. Генуя (Італія). У роки Першої світової війни, дотримуючись нейтралітету, намагався запобігти розширенню війни, виступав з миротворчими ініціативами. 1914 створив Бюро опіки над військовополоненими, Довідкове бюро про полонених і загиблих, організував санітарну і продуктову допомогу жертвам війни. 24 листоп. 1919 оголосив енцикліку (послання рим. папи всім католикам) із закликом до порятунку дітей від голодної смерті, незалежно від національності та віросповідання їхніх батьків. Після війни налагодив дипломатичні стосунки з багатьма д-вами, створивши умови для наступного укладання конкордатів (угод, що регулюють становище катол. церкви в д-ві, з якою укладається угода). Прихильно ставився до відродження укр. державності, 1919 прийняв надзвичайну дипломатичну місію Української Народної Республіки на чолі з М. Тишкевичем. Надавав гуманітарну допомогу нас. і катол. духовенству України. 13 лют. 1920 призначив апостольським візитатором в Україні Дж. Дженоккі, який внаслідок несприятливих геополіт. обставин не зміг прибути за призначенням. Започаткував новий етап місійної діяльності РКЦ на Сх., що ґрунтувався на повазі до нац. к-р та звичаїв, визнанні прав місц. нас. 1917 створив Конгрегацію у справах Сх. Церков і заснував Папський сх. ін-т; 1918 відродив в Україні ліквідовану 1866 імп. Олександром II Кам'янецьку римо-катол. єпархію.

П. у м. Рим.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Zatko J. Descent into Darkness: The Destruction of the Roman Catholic Church in Russia, 1917–1923. Notr-Dame (Indiana), 1965
 2. Хома І. Апостольський престіл і Україна: 1919–1922 рр. Рим, 1987
 3. Гентош Л. Дипломатичні контакти Української Народної Республіки з Апостольською столицею в 1919–1921 рр. у контексті східної політики Римської курії. "Україна модерна", 2000, ч. 4/5.

Посилання:
 • ДЖЕНОККІ ДЖОВАННІ
 • ОЛЕКСАНДР ІІ
 • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
 • ТИШКЕВИЧ МИХАЙЛО
 • УКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА

 • Пов'язані терміни:
 • БОНН ФРАНЦ КСАВЕРІЙ
 • ДЖЕНОККІ ДЖОВАННІ
 • КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА
 • КОЦИЛОВСЬКИЙ ЙОСАФАТ
 • ТОКАРЖЕВСЬКИЙ-КАРАШЕВИЧ ЯН


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)