ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ 1945 Р.

  Бібліографічне посилання: Коваль В.С. БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ 1945 р. [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Berlinska_konferentsiia_1945 (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ 1945 Р.

БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ 1945 – переговори голови РНК СРСР Й.Сталіна, президента США Г.Трумена, прем'єр-міністра Великої Британії У.Черчілля (в ході конференції його замінив новий прем'єр-міністр К.Еттлі) про перехід Європи від війни до миру. Відбулася 17 лип. – 2 серп. у пригороді Берліна – Потсдамі.

Центр. на конференції було питання про дальшу політику щодо Німеччини. Голови урядів трьох д-в ухвалили, що в період окупації, незважаючи на поділ Німеччини на чотири зони, вона розглядатиметься як єдине екон. й політ. ціле. В усіх окупованих зонах повинна провадитися одна політика щодо нім. нас., її метою проголошувалося цілковите роззброєння та демілітаризація Ні- меччини, ліквідація всіх нацистських і військ. орг-цій та інституцій, допомога нім. народові у створенні демократ. і миролюбної д-ви. В галузі економіки мали бути ліквідовані нім. монополії – картелі, трести, синдикати, вся пром-сть, здатна служити воєн. цілям.

Конференція ухвалила, що засобом екон. роззброєння та демілітаризації Німеччини стануть репарації у вигляді демонтажу пром. підпр-в і передачі їхнього устаткування країнам, які найбільше постраждали від нім. агресії. Заг. суму репарацій визначено у розмірі 20 млрд дол. США. СРСР мав отримати половину цієї суми. Гол. воєн. злочинців – вище політ. та військ. кер-во нацистської Німеччини, винне у розв'язуванні агресії та порушенні міжнар. законів ведення війни, – було ухвалено передати Міжнар. військ. трибуналові.

На конференції прийнято рі- шення про створення Ради міністрів закордонних справ для розробки проектів мирних договорів з Італією, Румунією, Болгарією, Угорщиною, Фінляндією, Німеччиною.

Конференція ухвалила передати Польщі сх. тер. Німеччини до річок Одер та його прит. Нейсе. Сх. Пруссію було поділено між Рад. Союзом і Польщею. Велика трійка ухвалила, що в країнах Сх. Європи мають відбутися вільні демократ. вибори. Рад. Союз порушив цю ухвалу, встановивши в Сх. Європі владу комуніст. режимів. Особливо серйозним було порушення Рад. Союзом рі- шень конференції щодо нім. питання. Уже 1946 в рад. зоні Німеччини була створена т. зв. нар. поліція, котра жила у казармах і була по суті новою нім. армією.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Дипломатический словарь, т. 2. М., 1950.

Посилання:
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • СТАЛІН ЙОСИФ ВІССАРІОНОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • БЄЛГРАДСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1948 Р.
 • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
 • КРИМСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1945, ЯЛТИНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1945
 • ОСТАРБАЙТЕРИ
 • ПОТСДАМСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1945
 • РОСІЯ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)