ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БЕРВІ-ФЛЕРОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Северикова Н.М. БЕРВІ-ФЛЕРОВСЬКИЙ Василь Васильович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bervi_Flerovskyj (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БЕРВІ-ФЛЕРОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

БЕРВІ-ФЛЕРОВСЬКИЙ Василь Васильович (Вільгельм Вільгельмович; справжнє прізв. – Берві, псевд.: Флеровський та ін.; 10.05 (28.04).1829–04.10.1918) – рос. соціолог, економіст, публіцист, народник. Н. в м. Рязань (нині місто в РФ). Закінчив юрид. ф-т Казанського ун-ту (1849). 1849– 61 працював у мін-ві юстиції у

Санкт-Петербурзі, займався наук.-викладацькою діяльністю, зблизився з революц. інтелігенцією. 1862–87 його кілька разів заарештовували, відбував заслання в Астрахані, Сибіру, Архангельській губ. 1893 виїздив до Лондона та Женеви (Швейцарія). 1896 – співробітник земства в Костромі (нині місто в РФ), з 1897 працював бухгалтером у Юзівці (нині м. Донецьк). Б.-Ф. сформував принципи "революційної етики" як "релігії рівності". Вважав народ творцем історії, обстоював думку, що на принципах демократії та самоуправління народ зможе побудувати "суспільство-організм", яке забезпечить повну рівність усіх громадян і створить умови для вільного розвитку особистості. У філософії займав матеріалістичні позиції: розвиток органічного життя на землі розумів як результат тривалої еволюції; в теорії пізнання визнавав взаємозв'язок та взаємозалежність явищ у природі та сусп-ві. "Невичерпним джерелом невичерпного руху" вважав суперечності.

П. у м. Юзівка.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Шелгунов Н.В. Воспоминания. М.–Пг., 1923
 2. Аптекман О.В. Василий Васильевич Берви-Флеровский. По материалам бывшего 3-го отделения и ДГП. Л., 1925
 3. Подоров Г.М. Экономические воззрения В.В. Берви-Флеровского. М., 1952.

Пов'язані терміни:
 • АПТЕКМАН ЙОСИП ВАСИЛЬОВИЧ
 • ДОЛГУШИНЦІ
 • ДОНЕЦЬК
 • ГАЙДЕБУРОВ ПАВЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • НАРОДНИКИ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)