ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БІЛИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Кузьминська О.Д. БІЛИЙ Володимир Васильович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bilyj_V (останній перегляд: 17.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БІЛИЙ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

БІЛИЙ Володимир Васильович (27.10.1894–22.11.1937) – педагог, етнограф, один із організаторів краєзнавчого руху в Україні. Н. в с. Костянтинівка Полтав. губ. (нині село Сахновщинського р-ну Харків. обл.). 1920 закінчив історико-філол. ф-т Київ. ун-ту. Працював викл. народознавства, укр. мови та літ. у Переяслав. пед. технікумі, від 1922 – у технікумах та трудових шк. Києва, водночас проводив наук. дослідження у галузі літ., фольклору та етнографії, надсилав свої наук. розвідки до Етнографічної комісії при ВУАН. Від кін. 1924 працював зав. етногр. від. Катериносл. краєзнавчого музею. Під впливом Д.Яворницького у жовт. 1925 вступив до аспірантури Катериносл. н.-д. каф-ри українознавства, а від січ. 1926 продовжив навчання в аспірантурі каф-ри мовознавства і літ. при Київ. ін-ті нар. освіти. Навчання поєднував з роботою в Етногр. комісії при ВУАН, чл. якої був від 1924: опрацьовував теор. проблеми фольклору, був одним із ентузіастів популяризації краєзнавства серед широких сел. мас, редагував " Етнографічний вісник" ВУАН. Від поч. 1930-х рр. – кер. Етногр. комісії, чл. бюро Істор. циклу ВУАН, ст.н.с. ВУАН. 1934 звільнений з роботи за сфальсифікованими звинуваченнями в порушенні кадрової політики, гальмуванні перебудови роботи істор. установ ВУАН і популяризації ворожої продукції. 20 черв. 1937 заарештований за звинуваченням в активній діяльності в укр. нац. орг-ції наук. працівників ВУАН. 22 листоп. 1937 страчений у Києві.

Автор численних наук. праць, написаних укр. мовою. Серед них – наук. ст. "Типи сучасного села", "Минуле етнографії на Дніпропетровщині", а також монографія "С.Д.Ніс і його етнографічна діяльність".

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Бабенко Л. Ціна гідності – смерть (В.В.Білий). В кн.: Репресоване краєзнавство (20–30-ті роки). К., 1991.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
  • ЕТНОГРАФІЧНА КОМІСІЯ ПРИ ВУАН
  • ЕТНОГРАФІЧНИЙ ВІСНИК
  • ЯВОРНИЦЬКИЙ ДМИТРО ІВАНОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)