ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БІРЖА ПАРЦІ, БІРЖА РОБОЧОЇ СИЛИ

  Бібліографічне посилання: Вирський <Д.С. БІРЖА ПАРЦІ, біржа робочої сили [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Birzha_partsi (останній перегляд: 25.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БІРЖА ПАРЦІ, БІРЖА РОБОЧОЇ СИЛИ

БІРЖА ПРАЦІ біржа робочої сили – заклад, що здійснює посередництво між працівниками і підприємцями як надавачами та споживачами робочої сили. Б.п. виникли в 1-й пол. 19 ст. в Німеччині та Великій Британії спочатку як приватні заклади. 1906–14 перший коаліційний ліберально-лейбористський уряд Великої Британії заснував у країні заг.-нац. Б.п. На теренах Російської імперії Б.п. з'являються на поч. 20 ст. у найбільших пром. центрах (Москва, Санкт-Петербург, Рига, Одеса), зазвичай з ініціативи міськ. управ. Існували і приватні контори, що надавали платні послуги з працевлаштування. Утім, Б.п. відігравали незначну роль у регулюванні тогочасного ринку праці. РНК РСФРР 13 лют.(31 січ.) 1918 декретом "Про біржі праці" ліквідував усі приватні і платні бюро й контори з найму та заснував держ. безплатні Б.п., що мали працевлаштовувати безробітних, вести їх облік і надавати певну матеріальну допомогу; до кер-ва Б.п. залучалися профспілки та комсомол. Із 1928 діяльність Б.п. в УСРР згортається і на кін. 1930 вони повністю ліквідовуються під приводом перемоги над безробіттям у СРСР.

Нині Б.п. в Україні (Держ. центри зайнятості) є важливим органом держ. регулювання ринку праці й підпорядковані Мін-ву праці.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Суворов К.И. Исторический опыт КПСС по ликвидации безработицы. М., 1968
 2. Герасимчук В.І. Проблеми трансформації зайнятості і розвитку ринку праці України (методологія, аналіз, шляхи вдосконалення). К., 2001
 3. Заглинський А.О. Проблеми розвитку ринкових відносин у сфері зайнятості трудових ресурсів. Рівне, 2002.

Посилання:
 • МОСКВА
 • ОДЕСА
 • ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ В УКРАЇНІ
 • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ
 • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)