ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БЛОХ ЙОСИП САМУЇЛ

  Бібліографічне посилання: Гриневич В.А. БЛОХ Йосип Самуїл [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Blokh_J (останній перегляд: 14.10.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БЛОХ ЙОСИП САМУЇЛ

БЛОХ Йосип Самуїл (1850– 1925) – єврейс. громад., реліг. і політ. діяч, письменник. Н. в м. Дукла (нині м. Дукля в Польщі). Отримав традиційну єврейс. (йешива – реліг. шк., Львів) та європ. (Мюнхенський і Цюріхський ун-ти) освіту. До 1894 – равин у пром. передмісті Відня. Активна участь Б. в гучному процесі проти антисеміта проф. Ролінга, який звинувачував євреїв у ритуальних убивствах (1883), сприяла зростанню його популярності серед австро-угор. єврейства. 1883 заснував один із перших єврейс. німецькомовних час. "Österreichischer Wochen-schrift" ("Австрійський щотижневик"), який став центром захисту громадян. прав євреїв в Австро-Угорщині. 1884 Б. обрано до рейхсрату від єврейс. громади Коломиї. До 1895 відстоював в австрійс. парламенті права євреїв та боровся з проявами антисемітизму. Прихильник ідей просвітництва, Б. виступав водночас як проти крайнощів націоналізму, так і проти асиміляції єврейства, обстоював ідею створення багатонац. космополітичної ідентичності, яка має об'єднати всіх громадян Австро-Угорщини в єдину націю.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Reifowitz I. Jewish Austrian, European. Josef Samuel Bloch and the Construction of a Supranational Austrian Identity. "Das Judische Echo", 1996, vol. 45.

Посилання:
  • АВСТРО-УГОРЩИНА
  • КОЛОМИЯ
  • ЛЬВІВ
  • НАЦІОНАЛІЗМ
  • ВІДЕНЬ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)