ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ УАПЦ

  Бібліографічне посилання: Білокінь С.І. БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ УАПЦ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bogoslovsko_akademija (останній перегляд: 22.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ УАПЦ

БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ УАПЦ (до груд. 1947 – Богословсько-педагогічна академія УАПЦ) – навч. та наук. заклад укр. еміграції. Діяла в Мюнхені (Німеччина). Заснована 17 листоп. 1946 з богословським і пед. ф-тами. Базою для створення акад. стала Свято-Покровська церква як кафедральна церква Мюнхенської дієцезії в Німеччині архієпископа Михаїла (Хорошого). На засіданні Священного синоду 24 серп. 1946 затверджено Статут акад. та керівний склад – ректор П.Ковалів (від 1950 – Г.Ващенко), тимчасово в. о. декана богословського ф-ту Я.Моралевич (згодом декан о. П.Калинович), декан пед. ф-ту В.Петров. Куратор – архієпископ Михаїл, почесний куратор – митрополит Полікарп (Сікорський). Лекції читались у церк. притворі, з січ. 1948 – у власному приміщенні, де існував також студентський гуртожиток. У навч. плані були: осн., догматичне, моральне й порівняльне богослов'я, літургіка, гомілетика, історія філософії, логіка, мови та ін. В академічній церкві відбувалися відправи з практичними заняттями студентів. Докторат богослов'я було присуджено єпископу В'ячеславу та о. В.Заксе за працю "Догматика Орігена", ступінь магістра – О.Воронинові за працю "Церква Христова і роз'єднане християнство". Серед вихованців – отці С.Кіндзерявий-Пастухів, Т.Міненко та ін.

Видала "Збірник науково-богословських та церковно-історичних праць" (Мюнхен, 1947), скрипти лекцій. При акад. діяло Укр. студентське т-во, що видавало ж. "Богослов" (1949, ч. 1–6). У зв'язку з виїздом професорів і більшості студентів до США припинила своє існування.

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Ковалів П. Богословська Академія УАПЦеркви. "Українське Православне слово", 1966, ч. 12, груд.

Посилання:
  • ВАЩЕНКО ГРИГОРІЙ ГРИГОРОВИЧ

  • Пов'язані терміни:
  • БАВАРІЯ
  • КУРІННИЙ ПЕТРО ПЕТРОВИЧ
  • ВАЩЕНКО ГРИГОРІЙ ГРИГОРОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)