ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БОНЧ-ОСМОЛОВСЬКИЙ ГЛІБ АНАТОЛІЙОВИЧ

  Бібліографічне посилання: БОНЧ-ОСМОЛОВСЬКИЙ Гліб Анатолійович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bonch_Osmolovskyj_H (останній перегляд: 22.11.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БОНЧ-ОСМОЛОВСЬКИЙ ГЛІБ АНАТОЛІЙОВИЧ

БОНЧ-ОСМОЛОВСЬКИЙ Гліб Анатолійович (22.10.1890–01.11. 1943) – антрополог, етнограф, археолог. Д-р істор. н. (1940). Н. в с. Блонь (нині Мінської обл., Білорусь) у сім'ї поміщиків, ві- домих революціонерів-народників. 1909 закінчив комерційне уч-ще і вступив на природниче від-ня фізико-мат. ф-ту Петерб. ун-ту. Перша друкована праця з'явилася 1912 в Рос. антропологічному журналі і була пов'язана з етногр. вивченням народів Пн. Кавказу. 1914 був учасником Першої світової війни, проте за станом здоров'я його демобілізовано.

Зі встановленням рад. влади працював на посаді зав. від. охорони пам'яток мист-ва і старовини у Крим. обласному виконавчому к-ті. 1922 закінчив Петрогр. ун-т і 1924–30 працював асистентом каф-ри антропології Ленінгр. держ. ун-ту і кер. низки палеонтологічних експедицій у Криму. 1924–25 відкрив та дослідив найдавнішу в Криму ранньопалеолі- тичну стоянку в гроті Киїк-Коба (див. Киїк-Кобинська культура). Вперше в СРСР виявив рештки поховання дорослого неандертальця та кістяка дитини. У 1930-х рр. працював ст. н. с. Держ. акад. історії матеріальної к-ри (нині Ін-т археології РАН) та ст. спеціалістом в Геол. ін-ті АН СРСР (нині Ін-т геології РАН). Результати досліджень викладено ним у 3-томній праці "Палеоліт Криму" (1-й т. "Грот Киїк-Коба" вийшов 1940, 2-й – "Кисть викопної людини з гроту Киїк-Коба" – 1941).

1941 у зв'язку з блокадою Ленінграда (нині Санкт-Петербург) разом з Ін-том історії матеріальної к-ри евакуювався до Казані (нині місто в Татарстані, РФ), де працював над 3-м т. – "Кістяк, стопи й гомілки викопної людини з гроту Киїк-Коба", який був опубл. уже після смерті вченого (1954).

П. у м. Казань.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Колосов Ю.Г. 80-річчя від дня народження Г.А.Бонч-Осмоловського. "УІЖ", 1970, № 5
 2. Бібіков С.М. Гліб Анатолійович Бонч-Осмоловський (1890–1943). До 100-річчя з дня народження. "Археологія", 1990, № 1
 3. Смирнов С.В. Г.А.Бонч-Осмоловський і сучасна археологія. Там само.

Посилання:
 • КИЇК-КОБИНСЬКА КУЛЬТУРА
 • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
 • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

 • Пов'язані терміни:
 • БІБІКОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
 • ЕРНСТ МИКОЛА ЛЬВОВИЧ
 • КРИМ, ПЕРЕБІГ ОСНОВНИХ ДОІСТОРИЧНИХ ТА ІСТОРИЧНИХ ПОДІЙ НА ПІВОСТРОВІ КРИМ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)