ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БОРОДАЙ МИХАЙЛО МАТВІЙОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Рибаков М.О. БОРОДАЙ Михайло Матвійович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Borodaj_M (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БОРОДАЙ МИХАЙЛО МАТВІЙОВИЧ

БОРОДАЙ Михайло Матвійович (1853–1929) – театральний діяч, антрепренер (утримувач театральної трупи). У 1870-х рр. працював у Харкові в театрі М.Дюкова актором на вихідних ролях. Створив "Товариство драматичних акторів", яке вісім сезонів працювало в Харкові, десять сезонів – у Катеринославі (нині м. Дніпропетровськ), Києві, Полтаві (1880– 90-ті рр.). 1901–07 утримував антрепризу в Київ. опері, одночасно (1902–04) – т-во "Бородай і К°" в театрі "Товариства грамотності" (Троїцький нар. дім).

У його театрі виступали: О.Мишуга, О.Боронат, Л.Собінов, Ф.Шаляпін, М.Баттістіні, М.Фігнер; диригенти: І.Паліцин, Е.Купер, А.Маргулян, В.Гельрот та ін. Багато оперних співаків починали свій творчий шлях у трупах Б. Під його кер-вом і за участі всієї його трупи в Київ. оперному театрі проходило святкування 35-річного ювілею діяльності М.Лисенка, влаштоване О.Пчілкою, яке стало великою громад. подією (1903). Уперше лунала на професійній сцені опера ювіляра "Різдвяна ніч". За пультом стояв автор. Оперна трупа встановила стипендію ім. М.Бородая для учнів київ. муз. уч-щ.

Після 1917 Б. працював у м. Іркутськ (нині місто в РФ), де й помер.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Современный театр, 1929, № 34–35
 2. Русский провинциальный театр: Воспоминания. Л.–М., 1937.

Посилання:
 • ДНІПРОПЕТРОВСЬК
 • ХАРКІВ
 • КИЇВ
 • ЛИСЕНКО МИКОЛА ВІТАЛІЙОВИЧ
 • ПЧІЛКА ОЛЕНА
 • ПОЛТАВА
 • ШАЛЯПІН ФЕДІР ІВАНОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)