ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БОРЗАКОВСЬКИЙ ПИЛИП

  Бібліографічне посилання: Герасименко Н.О. БОРЗАКОВСЬКИЙ Пилип [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Borzakovskyj_P (останній перегляд: 22.01.2020)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БОРЗАКОВСЬКИЙ ПИЛИП

БОРЗАКОВСЬКИЙ Пилип (р. н. і р. с. невід.) – військ. канцелярист Генеральної військової канцелярії. Автор діаріуша (щоденника), що охоплює події в Україні від 13(02) лип. 1722 до 10 берез. (27 лют.) 1723. У ньому коротко занотовано зміст прийнятих укр. урядом постанов, розпоряджень, інструкцій, промеморій, указів, а також урядових листів, надісланих до різних інстанцій та установ. Від 12(01) берез. 1723 до 11 січ. 1724 (31 груд. 1723) ведення діаріуша продовжив П.Ладинський. Викладені в діаріуші події пов'язані з обмеженням царським урядом політ. автономії Лівобережної України, запровадженням Малоросійської колегії, спробами укр. уряду на чолі з наказним гетьманом П. Полуботком домовитися про відновлення виборів гетьмана, а також ліквідацію зборів у царську казну з різних станів тогочасного укр. сусп-ва. Містить докладний опис життя і побуту старшини, подає характеристики окремих її представників. Частина його 1898 опубл. О.Лазаревським. Нині оригінал діаріуша зберігається в Ін-ті рукопису НБУВ (ф. 1).

дата публікації: 2003 р.

Література:
  1. Лазаревский А.М. Отрывки из дневника гетманской канцелярии за 1722–1723 гг. "Чтения в Историческом обществе Нестора-летописца", 1898, кн. 12
  2. Горобець В.І. Діаріуші – визначні пам'ятки української писемності. "Історичні джерела та їх використання", 1972, вип. 7.

Посилання:
  • ГЕНЕРАЛЬНА ВІЙСЬКОВА КАНЦЕЛЯРІЯ
  • ЛАЗАРЕВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР МАТВІЙОВИЧ
  • ЛІВОБЕРЕЖНА УКРАЇНА, ЛІВОБЕРЕЖЖЯ
  • МАЛОРОСІЙСЬКА ГУБЕРНІЯ
  • ПОЛУБОТОК ПАВЛО ЛЕОНТІЙОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)