ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БУЧКО ІВАН

  Бібліографічне посилання: Паславський І.В. БУЧКО Іван [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Buchko_I (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БУЧКО ІВАН

БУЧКО Іван (01.10.1891–21.09. 1974) – церк. і громад. діяч, архієпископ Української греко-католицької церкви. Д-р богослов'я (1923). Почесний чл. НТШ, д-р УВУ. Н. в с. Германів (нині с. Тарасівка Пустомитівського р-ну Львів. обл.). Навч. у Львів. академічній г-зії. Вищу богословську освіту здобув у Римі (1911–15). Висвячений на священика 1915. Був ректором Малої семінарії у Львові. Від 1929 – єпископ, пом. митрополита Галицького у Львові. У 1930-х рр. брав участь у церк.-реліг. та сусп. житті: був співорганізатором укр. патріотичних акцій та орг-цій, зокрема з'їзду "Українська молодь – Христові". Активно виступав проти польс. окупаційного режиму в Зх. Україні, проти гітлеризму, комунізму й антисемітизму.

1939 виїхав до Пд. Америки для візитації укр. греко-катол. громади. Там його застала Друга світова війна. Від 1940 служив єпископом, пом. Філадельфійського екзарха та греко-катол. священиком у Нью-Йорку. Від 1942 представляв інтереси УГКЦ при Ватикані. 1945 у Римі заснував Укр. допомоговий к-т. 1946 призначений апостольським візитатором для українців-католиків у Зх. Європі; від 1953 – титулярний архієпископ Леокадійський. Жертовно опікувався укр. політ. еміграцією, за що шанобливо був прозваний "архієпископом скитальців". Багато зробив для відродження в діаспорі укр. наук. та культ. інституцій.

П. у м. Рим.

дата публікації: 2003 р.

Посилання:
  • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
  • УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА
  • ВАТИКАН

  • Пов'язані терміни:
  • КУБІЙОВИЧ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)