ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

БУКОВИНСЬКИЙ КРАЙОВИЙ МУЗЕЙ

  Бібліографічне посилання: Піскова Е.М. БУКОВИНСЬКИЙ КРАЙОВИЙ МУЗЕЙ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2003. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Bukovynskyj_krajovyj (останній перегляд: 17.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 1: А-В ) в електронній біблотеці

БУКОВИНСЬКИЙ КРАЙОВИЙ МУЗЕЙ

БУКОВИНСЬКИЙ КРАЙОВИЙ МУЗЕЙ Заснований 1865 у Чернівцях місц. краєзнавцями за діяльної участі музейного т-ва м. Серет (нині Сірет, Румунія). Здійснював збір матеріалів з археології, нумізматики та природи краю. 1877 припинив свою діяльність за браком коштів. Частину його колекцій передано Чернів. ун-тові. Відновлено діяльність 14 трав. 1893 з ініціативи місц. громадськості (проф. К.Ромшторфер та ін.). Головою правління музею обрано Д.Ісопескула, відомого дослідника історії краю. Основу зібр. склали колекції Румун. археол. т-ва у Чернівцях (750 предметів) і Чернів. ун-ту (94). Осн. джерелом поповнення музейних фондів були надходження від приватних осіб, археол. розкопки. На 1895 до їх складу входили пам'ятки археології (4685 одиниць зберігання), худож.-істор. (658 одиниць зберігання), етногр. (346 одиниць зберігання). Від 1893 до 1914 музей видавав щорічник (21 вип.), де публікувалися результати досліджень відомих істориків і краєзнавців Буковини. 1898 заклад одержав назву Крайового музею Франца-Йосифа I. Під час Першої світової війни його було закрито. Свою діяльність поновив після приєднання краю до Румунії 1918. Нині його колекції зберігаються в Чернівецькому краєзнавчому музеї.

дата публікації: 2003 р.

Література:
 1. Буковинський крайовий музей. "Буковина", 1895, 15 черв.
 2. Скрипник Г.А. Етнографічні музеї України. К., 1989
 3. Жалоба І.В., Піддубний І.А. З історії створення та діяльності музеїв на Буковині другої пол. XIX – першої пол. ХХ ст. (1856–1940 рр.). В кн.: Матеріали та тези наукової конференції до 130-річчя Житомирського краєзнавчого музею. Житомир, 1995.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
 • БУКОВИНА
 • ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
 • ЧЕРНІВЦІ, ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР
 • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)

 • Пов'язані терміни:
 • ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)