ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДАНИЛЕВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Чухліб Т.В. ДАНИЛЕВСЬКИЙ Олексій Іванович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Danylevsky_O (останній перегляд: 17.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДАНИЛЕВСЬКИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ

ДАНИЛЕВСЬКИЙ Олексій Іванович (1770–1815) – медик. Д-р медицини (1805). Н. в Україні. В 1790-х рр. навч. у Київ. акад. (див. Києво-Могилянська академія). Згодом продовжив навчання у Моск. ун-ті, який закінчив 1803. Вся його подальша діяльність пов'язана з роботою в цьому навч. закладі. 1805 отримав наук. ступінь д-ра медицини і був обраний ад'юнкт-проф. повивального мист-ва. Одночасно став проф. у повивальному ін-ті Моск. виховного будинку. На той час Д. був одним із провідних акушерів не лише в Москві, а й в усій Російській імперії. 1813 його затверджено екстраординарним проф. акушерства при Моск. ун-ті, де, крім свого предмета, він викладав курси з хірургії та дитячих хвороб. Добре знав лат. мову, якою читав багато своїх лекцій. Друкувався в наук. мед. часописах.

П. та похований у Москві.

дата публікації: 2004 р.

Праці:
  1. Речь в память профессора Венсовича, читанная по латыне в физико-медицинском обществе 7 октября 1811. М., 1814
  2. Слово о необходимых средствах к подкреплению слабого младенческого возраста для размножения в отечестве нашем народа. М., 1814.
Література:
  1. Геннади Г.Н. Справочный словарь о русских писателях и ученых.., т. 1. Берлин, 1876
  2. Русский биографический словарь, т. 6. СПб., 1905.

Посилання:
  • КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ (КМА), КИЇВСЬКА БРАТСЬКА ШКОЛА, КИЇВСЬКИЙ КОЛЕГІУМ, КИЇВСЬКА АКАДЕМІЯ, КИЇВСЬКА ДУХОВНА АКАДЕМІЯ, НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ
  • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)