ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДАВОСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ

  Бібліографічне посилання: Мартинов А.Ю. ДАВОСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Davosky_ekonom_forum (останній перегляд: 15.10.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДАВОСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ

ДАВОСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ – неформальна зустріч політ. та бізнесових еліт найвпливовіших країн світу. Ініційований 1977 нім. бізнесменом К.Швабом. Засідання відбуваються на зимовому курорті в м. Давос (Швейцарія). Зустрічі традиційно проходять наприкінці січня кожного року, порядок денний чітко не окреслюється, що дає можливість проведення дискусій з різних актуальних питань світ. політики та економіки (див. Глобалізація).

Україна бере участь у роботі форуму з січ. 1992: саме тоді там відбулася презентація незалежних д-в, утворених на теренах колиш. СРСР. Під час роботи форуму було досягнуто домовленості про вступ України до Міжнародного валютного фонду, велися переговори про умови сплати зовн. боргу, залучення іноз. інвестицій (див. Іноземний капітал в Україні). 1995 у Давосі розпочалися переговори про вступ України до Світової організації торгівлі. У наступні роки обговорювалися питання, зокрема, про перетворення ЧАЕС (див. Чорнобильська катастрофа 1986) на екологічно безпечну зону, про можливість реалізації проектів розбудови транспортних комунікацій "Європа–Азія" по тер. України, вирішувалося питання фінансування об'єкту "Укриття" ЧАЕС як передумови закриття станції тощо.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Сорос Дж. Глобализация мировой экономики. М., 1999.

Посилання:
 • ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА 1986
 • ГЛОБАЛІЗАЦІЯ
 • ІНОЗЕМНИЙ КАПІТАЛ В УКРАЇНІ В 18 – НА ПОЧАТКУ 20 СТОЛІТЬ
 • МІЖНАРОДНИЙ ВАЛЮТНИЙ ФОНД (МВФ)
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • СВІТОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ТОРГІВЛІ (СОТ)

 • Пов'язані терміни:
 • ЯНУКОВИЧ ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)