ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕКАДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА ТА ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ

  Бібліографічне посилання: Брега Г.С. ДЕКАДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА ТА ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dekady_ukr_mystectva (останній перегляд: 15.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕКАДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА ТА ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ

ДЕКАДИ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА ТА ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ. Проводилися у столиці СРСР як показ досягнень України у галузі мист-ва та літ., як творчий звіт укр. митців, худож. професійних та самодіяльних колективів. Підготовка до декад відбувалася згідно зі спец. рішеннями держ. і парт. органів УРСР. Створювалися оргкомітети на урядовому рівні республіки, які відповідали за зміст і якість підготовки та проведення декади, визначали склад делегацій, худож. колективів, солістів театрів і філармоній, зміст виставок тощо. 1-ша Декада укр. мист-ва проходила 11–21 берез. 1936, 2-га – 15–26 черв. 1951, 3-тя – 12–23 листоп. 1960. До 1951 декади літ. та мист-ва проводилися окремо, а потім – разом.

Крім декад, практикувалися тижні та дні укр. к-ри, літ. і науки в Москві. 1-й Тиждень укр. літ. проведено 1929. Після 1960 періодично проходили дні укр. літ. за участю майстрів мист-в УРСР (літ. вечори, концерти, кінофестивалі, виставки тощо) не лише в Москві, а й у столицях союзних республік СРСР. У 1990-х рр. відбувалися дні укр. літ. та мист-ва в Казахстані, РФ та ін. д-вах.

дата публікації: 2004 р.

Посилання:
  • МОСКВА
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

  • Пов'язані терміни:
  • ХВОСТЕНКО-ХВОСТОВ ОЛЕКСАНДР ВЕНІАМІНОВИЧ
  • МОСКВА
  • СЯДРИСТИЙ МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)