ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИНЦИПИ І ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ВІДНОСИН 1990

  Бібліографічне посилання: Мельникова І.М. ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИНЦИПИ І ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ВІДНОСИН 1990 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Deklaraciya_Ukr_Polshcha (останній перегляд: 18.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИНЦИПИ І ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ВІДНОСИН 1990

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИНЦИПИ І ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ВІДНОСИН 1990. Підписана 13 жовт. в Києві під час офіц. візиту в УРСР міністра закордонних справ Республіки Польща К.Скубишевського. В ній Сторони заявили про своє прагнення до утвердження між ними як суверенними д-вами добросусідських відносин, про підтримання та розвиток взаємовигідного співробітництва, що відповідає їхнім нац. інтересам. Основою цих відносин, підкреслювалося в декларації, є принципи міжнар. права, суверенної рівності, непорушності кордонів, територіальної цілісності та невтручання у внутр. справи кожною зі Сторін.

Україна і Польща заявили про свою повагу до прав людини й осн. свобод, включаючи свободу думки, совісті, політ. переконань для всіх громадян обох д-в, незалежно від раси, національності, мови, статі, майнового стану і релігії, що є важливим фактором миру, безпеки, взаєморозуміння та співробітництва у демократ. Європі. В цьому контексті Сторони висловилися за поліпшення становища нац. меншин – укр. в Польщі та польс. в Україні, розуміючи, що ці меншини, зберігаючи й розвиваючи нац. самобутність, відіграватимуть істотну роль у зближенні укр. і польс. народів. У декларації зазначалося, що УРСР і Республіка Польща будуть усебічно заохочувати укр.-польс. зв'язки, усвідомлюючи етнічну й культ. спорідненість укр. і польс. народів і дбаючи про збереження позитивної спадщини їхніх багатовікових взаємин. Сторони сприятимуть об'єктивному інформуванню населення про процеси, що відбуваються в обох д-вах. Особливе значення для взаємного пізнання і розуміння двох братніх народів має культ., наук. й гуманітарне співробітництво. Сторони приділятимуть необхідну увагу охороні пам'яток польс. історії та к-ри в Україні й укр. історії та к-ри в Польщі.

Враховуючи особливу роль молоді у формуванні відносин взаєморозуміння та добросусідства народів обох д-в, Сторони домовилися підготувати Угоду про співробітництво в галузі молодіжного обміну. З метою взаємного інформування про досягнення в наук. та культ. сферах Україна і Польща запланували розглянути питання про створення в майбутньому центрів інформації і к-ри, відповідно укр. – у Варшаві та польс. – у Києві.

Сторони домовилися проводити консультації між МЗС УРСР і Республіки Польща з усіх проблем їхніх двосторонніх відносин, співробітництва на міжнар. арені, зокрема в заг.-європ. процесі, в рамках Організації Об'єднаних Націй та ін. міжнар. орг-цій, а також з міжнар. проблем, що є предметом заінтересованості обох держав.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Україна на міжнародній арені: Збірник документів і матеріалів 1986–1990 рр. К., 1993.

Посилання:
  • КИЇВ
  • ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ
  • ВАРШАВА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)