ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ОСНОВИ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І УГОРСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1991

  Бібліографічне посилання: Мельникова І.М. ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ОСНОВИ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І УГОРСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1991 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Deklaraciya_Ukr_Ugorshchyna (останній перегляд: 21.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ОСНОВИ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І УГОРСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1991

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ОСНОВИ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І УГОРСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1991. Підписана 31 трав. в Будапешті Головою ВР УРСР Л.Кравчуком і Президентом Угор. Республіки А.Гьонцем. У цьому документі УРСР і Угор. Республіка підтвердили своє прагнення підтримувати й розвивати взаємовигідне співробітництво та добросусідські відносини, що відповідають їхнім нац. інтересам і не спрямовані проти третіх сторін та ґрунтуються на Статуті ООН (див. Організація Об'єднаних Націй), документах Наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975, заг.-визнаних принципах та нормах міжнар. права. Підкреслювалась особлива важливість розвитку конструктивного співробітництва в галузі забезпечення прав нац. меншин. Підтверджуючи свій зовн.-політ. курс, Україна й Угорщина заявили, що продовжуватимуть плідне співробітництво в ООН та ін. міжнар. орг-ціях і регулярно проводитимуть консультації з міжнар. проблем, які становлять взаємний інтерес, а також з питань двостороннього співробітництва.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Декларація про принципи співробітництва між Українською Радянською Соціалістичною Республікою та Угорською Республікою по забезпеченню прав національних меншостей. "Політика і час", 1992, № 11–12
  2. Мельникова І.М. Україна у взаємовідносинах з прикордонними державами Центрально-Східної Європи: створення міжнародно-правових підвалин добросусідства і співробітництва (90-ті рр.). В кн.: Україна в європейських міжнародних відносинах: Науковий збірник. К., 1998.

Посилання:
  • КРАВЧУК ЛЕОНІД МАКАРОВИЧ
  • НАРАДА З БЕЗПЕКИ ТА СПІВРОБІТНИЦТВА В ЄВРОПІ (НБСЄ)
  • ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)