ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕКЛАРАЦІЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРІАТУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ 1917

  Бібліографічне посилання: Бойко О.Д. ДЕКЛАРАЦІЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРІАТУ Української Центральної Ради 1917 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Deklaraciya_gen_sekretariatu (останній перегляд: 24.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕКЛАРАЦІЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРІАТУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ 1917

ДЕКЛАРАЦІЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРІАТУ Української Центральної Ради 1917. 9 жовт. (27 верес.) Генеральний секретаріат Української Центральної Ради обговорив та прийняв декларацію, яка проголошувала курс Української Центральної Ради на "здійснення суцільної автономії" України. Її поява була пов'язана з розглядом "українського питання" Демократичною нарадою 1917, після завершення роботи якої УЦР остаточно втратила надію отримати автономію від Тимчасового уряду.

Ген. секретаріат заявляв, що віднині діятиме як виконавчий орган УЦР, але готовий до держ.-правового співробітництва з вищими органами влади Рос. Республіки. Для справедливого волевиявлення укр. народу будуть скликані Українські Установчі збори. Гол. питання, яке мають вирішити збори, – об'єднання всіх укр. земель і всього укр. народу в одному автономному утворенні (див. Автономія). Остаточне перетворення колиш. централістської Російської імперії на федеративну республіку мало відбутися на Всеросійських Установчих зборах.

Було вирішено сформувати найближчим часом 5 секретарств, скасованих раніше відповідно до "Тимчасової інструкції Генеральному секретаріатові Тимчасового уряду на Україні" 1917. Передбачалося створення Вільного козацтва – нац. добровільних військ.-міліцейських формувань – із метою охорони правопорядку в автономній Україні. Ген. секретаріат заявляв, що його внутр. політика матиме соціальну спрямованість, вирішення земельного питання відбудеться в інтересах трудящого селянства.

11 жовт.(29 верес.) текст декларації був обговорений і затверджений Малою радою (див. Комітет Української Центральної Ради). Її схвалили представники всіх укр. партій та нац. меншин. Проти голосував лише депутат від кадетів (див. Конституційно-демократична партія). 14(01) жовт. в газетах було опубліковано "Звернення Генерального секретаріату до українського народу", в якому повідомлялося, що УЦР та її виконавчий орган – Ген. секретаріат – беруть на себе всю відповідальність за становище в Україні.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Українська Центральна Рада: Документи і матеріали, т. 1. К., 1996.

Посилання:
 • АВТОНОМІЯ
 • ДЕМОКРАТИЧНА НАРАДА 1917
 • ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАРІАТ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ
 • КОНСТИТУЦІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ (КАДЕТИ)
 • КОМІТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ, МАЛА РАДА
 • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ
 • СЕЛЯНСТВО
 • ТИМЧАСОВА ІНСТРУКЦІЯ ГЕНЕРАЛЬНОМУ СЕКРЕТАРІАТОВІ (1917)
 • ТИМЧАСОВИЙ УРЯД
 • УКРАЇНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА
 • УКРАЇНСЬКІ УСТАНОВЧІ ЗБОРИ
 • ВІЛЬНЕ КОЗАЦТВО
 • ВСЕРОСІЙСЬКІ УСТАНОВЧІ ЗБОРИ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)