ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕМАРКАЦІЙНА ЛІНІЯ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ ТА РСФРР 1918

  Бібліографічне посилання: Лупандін О.І. ДЕМАРКАЦІЙНА ЛІНІЯ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ ТА РСФРР 1918 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Demarkaciyna_liniya (останній перегляд: 23.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕМАРКАЦІЙНА ЛІНІЯ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ ТА РСФРР 1918

ДЕМАРКАЦІЙНА ЛІНІЯ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ ТА РСФРР 1918. Встановлена за угодою між укр. та нім. військами, з одного боку, і військами РСФРР – з ін., укладеною в трав. 1918 за результатами переговорів у м-ку Коренево (нині с-ще міськ. типу Курської обл., РФ), Конотопі й Курську (нині місто в РФ). Проходила через населені пункти: Сураж – Унеча – Стародуб (нині усі міста Брянської обл., РФ) – Новгород-СіверськийГлухів – Рильськ – Суджа (нині обидва міста Курської обл., РФ) – Куп'янськ. Це була нейтральна зона (див. "Нейтральна зона") шириною 10–40 км, обмежена лінією розташування укр. та рос. сторін. Заборонялося: вступ до цієї зони і перехід через неї військ. частин, патрулів, реквізиція тут продовольчих запасів тощо.

Питання про остаточне визначення демаркаційної лінії вздовж усього укр.-рос. кордону розглядалося на укр.-рос. мирних переговорах (трав.–жовт. 1918), але вирішено не було. Лінію було одноосібно ліквідовано 24 листоп. 1918 циркуляром Наркомату закордонних справ РСФРР: у циркулярі констатувалося, що внаслідок анулювання Брестського мирного договору РСФРР з державами Четверного союзу 3 березня 1918 Рад. Росія більше не визнає Україну самостійною державою.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Гражданская война на Украине 1918–1920. Сборник документов и материалов, т. 1, кн. 1. К., 1967
 2. Боєчко В. та ін. Кордони України: Історична ретроспектива та сучасний стан. К., 1994.

Посилання:
 • БРЕСТСЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР РСФРР З ДЕРЖАВАМИ ЧЕТВЕРНОГО СОЮЗУ 3 БЕРЕЗНЯ 1918 Р.
 • ГЛУХІВ
 • КОНОТОП
 • КУП'ЯНСЬК
 • НЕЙТРАЛЬНА ЗОНА
 • НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ, МІСТО ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛ.


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)