ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ В СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШОСТЕЙ В УКРАЇНІ

  Бібліографічне посилання: Чирко Б.В. ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ В СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШОСТЕЙ В УКРАЇНІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Derzh_organy_u_spravakh_nacmenshyn (останній перегляд: 17.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ В СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШОСТЕЙ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ В СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШОСТЕЙ В УКРАЇНІ. У 1920–30-х рр. нац. політика рад. уряду, з огляду на нац. склад нас. України, здійснювалася у двох осн. напрямах: заг. українізації політики та спец. заходів щодо нац. меншостей. Вирішення етнічних питань здійснювалися через систему спеціалізованих органів влади та управління України: Відділ нац. меншостей Наркомату внутр. справ, Раду нац. меншостей Наркомату освіти, Центр. комісію в справах нац. меншостей при ВУЦВК, Всеукр. комісію щодо землевлаштування трудящих євреїв при ВУЦВК, Держ. вид-во нац. меншостей УСРР при ВУЦВК, Бюро в справах нац. меншостей ЦВК Молдав. АСРР. Діяв також підвідділ нац. меншостей Відділу агітації й пропаганди ЦК КП(б)У. Впровадження політики українізації здійснювали Комісія політбюро ЦК КП(б)У з українізації та Центр. комісія українізації рад. апарату при РНК УСРР. Зазначені органи влади активно діяли до поч.–серед. 1930-х рр., коли держ. нац. політика дедалі більше набуває характеру шовіністичного (див. Шовінізм) тиску щодо нац. меншостей.

На сучасному етапі в Україні утворено спеціальні держ. органи влади, які мають забезпечувати нац.-культ. та ін. запити нац. меншин. У липні 1991 при КМ утворено К-т у справах національностей, на базі якого 1993 утворено Мін-во України в справах національностей та міграції. Після ліквідації зазначеного мін-ва та Ради в справах релігій при КМ України в лип. 1994 утворено Мін-во України в справах національностей, міграції та культів (від лют. 2002 – Держ. к-т України в справах національностей та міграції). Один зі структурних підрозділів Держ. к-ту – Управління в справах національностей.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Чирко Б.В. Національні меншини в Україні (20–30 роки. XX століття). К., 1995
  2. Ковальчук О.П., Чирко Б.В. Національні меншини в Україні, 1920–1930-ті роки. К., 1996.

Посилання:
  • ШОВІНІЗМ
  • УКРАЇНІЗАЦІЇ ПОЛІТИКА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)