ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДЕСНЕ БРАТСТВО

  Бібліографічне посилання: Саган О.Н. ДЕСНЕ БРАТСТВО [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Desne_bratstvo (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДЕСНЕ БРАТСТВО

ДЕСНЕ БРАТСТВО, ільїнці – реліг. орг-ція, яка була заснована наприкінці 1840-х рр. штабс-капітаном М.Ільїним (1809–90). 1846 Ільїн проголосив себе пророком Іллею, посланцем старозавітного Бога Єгови. За свої погляди він бл. 20 років був на засланні. Реліг. ідеї Ільїна – синкретичне поєднання християнства, іудаїзму та язичництва, включаючи елементи містицизму. За віровченням Д.б., Бог Єгова-Христос є сином Верховного Творця і керує нашою Сонячною системою. Брати Єгови керують ін. сонячними системами. Один з цих братів, сатана, повстав проти Творця і захопив нашу Сонячну систему. Єгова вигнав сатану з неба на землю і веде з ним постійну боротьбу, яка має закінчитися Армагеддоном. Після поразки сатани настане тисячолітнє царство Єгови. Всі єговісти отримають безсмертя і сидітимуть праворуч від Бога (звідси й назва – Д.б.).

Наприкінці 19 ст. ільїнці з'явилися в Україні (Донбас). Поширенню Д.б. в Україні сприяли жорстка дисципліна орг-ції та конспірація. Ільїнці не визнавали правосл. таїнств, не вшановували ікон, хрестів, святкували іудейські свята. Із Біблії лише текст Апокаліпсису в перекладі та трактуванні Ільїна ("Книга з неба") вважали священним. Владу трактували як породження діянь сатани. Нині Д.б. не існує.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Федоренко Ф.И. Секты, их вера и дела. М., 1965
 2. Історія релігії в Україні. К., 1999
 3. Православ'я в Україні. К., 1999.

Посилання:
 • БІБЛІЯ
 • ХРИСТИЯНСТВО
 • ЯЗИЧНИЦТВО

 • Пов'язані терміни:
 • ІЛЬЇНЦІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)