ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДІПІНТІ

  Бібліографічне посилання: Крапівіна В.В. ДІПІНТІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dipinti (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДІПІНТІ

ДІПІНТІ (італ. dipinto) – зображення окремих літер або комбінацій літер грец. алфавіту, іноді умовні знаки, нанесені на госп. посуді, частіше на амфорах. Виконувалися червоно-коричневою мінеральною фарбою. Слугували для назви та характеристики продукту в посудині, для позначення власних імен та монограм, використовувались як позначення (нумерації або об'єму). Відомі з 1 ст. до пізньоантич. часу. Зустрічаються Д. ритуального характеру, що були нанесені білою фарбою на невеличкі червоноглиняні кубки 2 – поч. 4 ст. Частину Д. поки що не вдалося інтерпретувати.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Corpus inscriptionum Latinarum, v. IV, c. XV. Б/м, б/р
  2. Соломоник Э.А. Из истории религиозной жизни в северопонтийских городах позднеантичного времени (по эпиграфическим памятникам). "Вестник древней истории", 1973, № 1
  3. Беттгер Б., Шелов Д.Б. Дипинти на амфорах из Танаиса. В кн.: Pontus Setentrionalis I. Tanais I. М., 1998.

Посилання:
  • АМФОРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)