ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДМИТРІЄВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Усенко П.Г. ДМИТРІЄВ Микола Іванович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dmytriev_M (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДМИТРІЄВ МИКОЛА ІВАНОВИЧ

ДМИТРІЄВ Микола Іванович (1875–1929) – кораблебудівник, чиновник, колезький радник (1913). Навч. в Петерб. технологічному ін-ті. 1908–10 служив на Адміралтейському з-ді. Видав фундаментальну працю "Судостроительные заводы и судостроение в России и за границей" (СПб., 1909, у співавт. з інж. В.Колпичевим). 1911 призначений директором-розпорядником з-ду Рос. суднобудівного т-ва "Руссуд" у Миколаєві, керував спорудженням військових кораблів, у т. ч. флагмана Чорноморського флоту "Императрица Мария", дредноутів, крейсерів, есмінців, а також унікального плавального доку вантажопідйомністю 30 тис. т. Був організатором і арбітром змагань з вітрильного спорту. 1915 очолив об'єднання двох великих миколаїв. підпр-в у трест "Наваль–Руссуд" (фактичне злиття сталося 1916).

Після Жовтневого перевороту в Петрограді 1917 емігрував до Франції, працював за фахом (зокрема, за рекомендацією вченого О.Крилова – на підпр-ві "Шантьє наваль Франс"), на замовлення рад. уряду побудував два найбільших на той час нафтоналивних танкери – "Советская нефть" і "Нефтесиндикат СССР".

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Крылов А.Н. Мои воспоминания. Л., 1984
  2. Малярчук А.А. Верфь на Ингуле. Л., 1989
  3. Мельников Р.М., Быховский И.А. Дмитриев Николай Иванович. В кн.: Морской энциклопедический словарь, т. 1. Л., 1991
  4. Божаткин М.И. и др. Дмитриев Николай Иванович. В кн.: Николаевцы. Николаев, 1999
  5. Словарь биографический морской. СПб., 2001.

Посилання:
  • МИКОЛАЇВ
  • ЖОВТНЕВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПЕТРОГРАДІ 1917


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)