ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І РОСІЙСЬКОЮ РФСР 1990

  Бібліографічне посилання: Мельникова І.М. ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І РОСІЙСЬКОЮ РФСР 1990 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dogovir_URSR_i_Ros_RFSR_1990 (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І РОСІЙСЬКОЮ РФСР 1990

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І РОСІЙСЬКОЮ РФСР 1990. Підписаний 19 листоп. 1990 в м. Київ головою ВР УРСР Л.Кравчуком і головою ВР РРФСР Б.Єльциним. У договорі визначено принципи й осн. напрями відносин між Україною й Росією як двома суверенними д-вами: договірні сторони гарантували громадянам, які проживали на їхніх тер., незалежно від національності та ін. відмінностей, громадян., політ., соціальні, екон. та культ. права відповідно до заг.-визнаних міжнар. норм про права людини. Маючи намір будувати свої міжнар. відносини на основі принципів суверенної рівності, дружби й добросусідства, невтручання у внутр. справи, сторони декларували бажання розвивати рівноправне й взаємовигідне співробітництво в галузі політики, економіки, к-ри, охорони здоров'я, екології, науки та техніки, в гуманітарній та ін. галузях, що відповідало б корінним інтересам народів обох держав. Передбачалося, що питання екон. співробітництва, управління системами транспорту й зв'язку, торгового обміну, політики цін, конкретних механізмів між-госп. відносин регулюватимуться відповідними міжурядовими угодами. За кожною стороною визнавалося право самостійно визначати види й форми власності на своїй території. Всі питання щодо об'єктів заг.-союзної власності повинні бути врегульовані окремими угодами, що ґрунтуються на законодавчих актах про захист екон. суверенітету. Договірні сторони визнали територіальну цілісність УРСР і РРФСР в кордонах, існуючих у межах СРСР. Укладаючи двосторонній міждерж. договір, сторони визнали необхідність підтримки системи колективної безпеки, спільної діяльності у сфері зовн. політики, в охороні довкілля, включаючи заходи щодо мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи 1986, участь у створенні міжнар. системи екон. безпеки. Договірні сторони вважали за доцільне здійснити обмін повноважними представництвами, а також створити постійно діючу міжпарламентську комісію зі співробітництва.

Цей договір було ратифіковано парламентами обох країн. Обмін ратифікаційними грамотами відбувся в Москві 14 червня 1991, і з цієї дати договір набрав чинності.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. "Відомості Верховної Ради Української РСР", 1990, № 49
 2. Україна на міжнародній арені. Збірник документів і матеріалів 1986–1990 рр. К., 1993.

Посилання:
 • ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА 1986
 • ЄЛЬЦИН БОРИС МИКОЛАЙОВИЧ
 • КРАВЧУК ЛЕОНІД МАКАРОВИЧ
 • КИЇВ
 • МОСКВА
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

 • Пов'язані терміни:
 • ДОГОВІР ПРО ДРУЖБУ, СПІВРОБІТНИЦТВО І ПАРТНЕРСТВО МІЖ УКРАЇНОЮ І РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ 1997


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)