ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І ЛАТВІЙСЬКОЮ ДЕМОКРАТИЧНОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1921

  Бібліографічне посилання: Кривець Н.В. ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І ЛАТВІЙСЬКОЮ ДЕМОКРАТИЧНОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1921 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dogovir_USRR_i_Latvii_1921 (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І ЛАТВІЙСЬКОЮ ДЕМОКРАТИЧНОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1921

ДОГОВІР МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І ЛАТВІЙСЬКОЮ ДЕМОКРАТИЧНОЮ РЕСПУБЛІКОЮ 1921. Підписаний 3 серп. 1921 в Москві уповноваженим уряду УСРР Ю.Коцюбинським, уповноваженими уряду Латв. Демократ. Республіки Е.Фельдман, Е.Шкінсном, О.Харитоновським. У ст. 1-й договору зазначалося, що УСРР і Латв. Республіка беззастережно визнають одна одну самостійними, незалежними і суверенними д-вами в існуючих кордонах, встановлених РСФРР та ін. сусідніми д-вами. Сторони зобов'язувалися заборонити перебування на своїй тер. будь-яких військ, за винятком урядових, або військ дружніх д-в, з якими однією з договірних сторін укладена воєн. конвенція, але які не перебувають у фактичному стані війни з другою договірною стороною; не допускати утворення й перебування на своїй тер. будь-яких орг-цій і груп, що претендують на роль уряду всієї тер. або її ч. другої договірної сторони.

Обумовлювалося право особам укр. та латис. національностей, які проживають на тер. Латвії та УСРР і досягли 18-річного віку, якщо вони самі або їхні батьки були до 1 серп. 1914 прописані на тер., що входить тепер до складу ін. країни (УСРР чи Латв. Демократ. Республіки), в річний строк із дня ратифікації цього договору заявити про своє бажання відповідно змінити громадянство. Йшлося про надання можливості біженцям та учасникам Першої світової війни обох договірних сторін, які виявлять таке бажання, повернутися в найкоротший строк на свою батьківщину. В договорі йшлося також про повернення урядом УСРР майна, архівів, б-к і документів, вивезених з тер. Латвії. Передбачалося негайно після ратифікації цього договору укласти торг. й транзитний договір, поштово-телеграфну конвенцію, встановити дипломатичні та консульські зносини між договірними сторонами. Договір набрав чинності з моменту ратифікації.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Українська РСР на міжнародній арені. Збірник документів (1917–1923 рр.). К., 1966.

Посилання:
  • КОЦЮБИНСЬКИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
  • МОСКВА
  • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)