ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДОГОВІР МІЖ КОМАНДУВАННЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ ТА КОМАНДУВАННЯМ ДОБРОВОЛЬЧОЇ АРМІЇ 1919

  Бібліографічне посилання: Гриценко А.П. ДОГОВІР МІЖ КОМАНДУВАННЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ ТА КОМАНДУВАННЯМ ДОБРОВОЛЬЧОЇ АРМІЇ 1919 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dogovir_mizh_UGA_ta_dobrov_armieyu (останній перегляд: 21.02.2020)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДОГОВІР МІЖ КОМАНДУВАННЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ ТА КОМАНДУВАННЯМ ДОБРОВОЛЬЧОЇ АРМІЇ 1919

ДОГОВІР МІЖ КОМАНДУВАННЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ГАЛИЦЬКОЇ АРМІЇ ТА КОМАНДУВАННЯМ ДОБРОВОЛЬЧОЇ АРМІЇ 1919 – угода, укладена 6 листоп. 1919 представниками команд. Української Галицької армії ген.-чотаря М.Тарнавського з представниками командування Добровольчої армії на залізничній ст. Зятківці (нині на тер. Гайсинського р-ну Він. обл.). Від УГА документ підписали майор ген. штабу А.Ерло, майор О.Лисняк та сотник О.Левицький. Згідно з договором УГА в повному складі з усім майном переходила в розпорядження головнокоманд. Збройними силами Півдня Росії ген.-лейтенанта А.Денікіна та в підпорядкування команд. військами Новорос. обл. ген. Шиллінга. Обумовлювалося, що УГА не братиме участі в бойових діях проти Армії Української Народної Республіки.

Уряду Західноукраїнської Народної Республіки пропонувалося тимчасово (до визначення його місцеперебування) припинити діяльність, перейти під опіку командування Добровольчої армії та переїхати до Одеси. Для оперативного кер-ва до штабу УГА вводилися представники денікінського командування, до штабу військ Новорос. обл. – офіцери зв'язку від УГА.

Договір набирав законної сили від дня підписання. Визначення питань внутр. розпорядку УГА, а також прав уряду ЗУНР на зносини з ін. д-вами відкладалося до проведення консультацій із ген. А.Денікіним.

За укладення цього договору ген. М.Тарнавський був відданий під суд польового трибуналу, який понизив його в посаді до командира корпусу.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. ЦДАВО України. Ф. 1429, оп. 1, спр. 4, арк. 37
 2. Гражданская война на Украине. Сборник документов и материалов, т. 2. К., 1967.

Посилання:
 • АРМІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
 • ДЕНІКІН АНТОН ІВАНОВИЧ
 • ДОБРОВОЛЬЧА АРМІЯ
 • ОДЕСА
 • ТАРНАВСЬКИЙ МИРОН ОМЕЛЯНОВИЧ
 • УКРАЇНСЬКА ГАЛИЦЬКА АРМІЯ (УГА)
 • ЗБРОЙНІ СИЛИ ПІВДНЯ РОСІЇ (ЗСПР)
 • ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА (ЗУНР)

 • Пов'язані терміни:
 • КОССАК ГРИЦЬ
 • МИКИТКА ОСИП


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)