ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДОГОВІР ПРО ПЕРЕМИР'Я Й ПРЕЛІМІНАРНІ УМОВИ МИРУ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І РОСІЙСЬКОЮ СФРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1920

  Бібліографічне посилання: Лісевич І.Т. ДОГОВІР ПРО ПЕРЕМИР'Я Й ПРЕЛІМІНАРНІ УМОВИ МИРУ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І РОСІЙСЬКОЮ СФРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1920 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dogovir_peremyrya_Ukr_Ros_Polshcha (останній перегляд: 17.10.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДОГОВІР ПРО ПЕРЕМИР'Я Й ПРЕЛІМІНАРНІ УМОВИ МИРУ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І РОСІЙСЬКОЮ СФРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1920

ДОГОВІР ПРО ПЕРЕМИР'Я Й ПРЕЛІМІНАРНІ УМОВИ МИРУ МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ СРР І РОСІЙСЬКОЮ СФРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1920. Підписаний РСФРР і УСРР з Польщею 12 жовт. 1920 в м. Рига (Латвія) у результаті розпочатих 17 серп. 1920 в м. Мінськ (нині столиця Білорусі) і продовжених далі в столиці Латвії переговорів із вироблення умов припинення війни й укладення миру між договірними сторонами. Цим прелімінарним (попереднім) договором про умови миру Польща, виходячи з принципу самовизначення народів, визнавала незалежність України й Білорусі. В договорі було також вирішено територіальне питання. Кордон встановлювався по р. Збруч (прит. Дністра), а далі на пн. До Польщі відходила Зх. Волинь. РСФРР і УСРР відмовлялися від усіх прав і претензій на землі на зх. від визначеної договором лінії кордону, а Польща – на сх. від неї.

Договір став проміжним етапом у переговорах між делегаціями РСФРР, УСРР і Польщі, які продовжувалися ще 5 місяців і закінчилися підписанням Ризького мирного договору між РСФРР і УСРР та Польщею 1921.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Документы и материалы по истории советско-польских отношений, т. 3. М., 1965
  2. Ольшанский П.Н. Рижский мир: Из истории борьбы Советского правительства за установление мирных отношений с Польшей (конец 1918 – март 1921 г.). М., 1969
  3. Kumaniecki J. Pokój polsko-radziecki 1921. Warszawa, 1985.

Посилання:
  • РИЗЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР МІЖ РСФРР І УСРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1921, РИЗЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР МІЖ РСФРР, БІЛОРУСЬКОЮ СРР І УСРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1921
  • ВОЛИНЬ

  • Пов'язані терміни:
  • БОНЧКОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)