ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДРУГИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

  Бібліографічне посилання: Кудлай О.Б. ДРУГИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Drugy_universal_UCR (останній перегляд: 21.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДРУГИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

ДРУГИЙ УНІВЕРСАЛ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ. Оприлюднений В.Винниченком 16(03) лип. 1917 на відкритому засіданні Української Центральної Ради. Універсал зафіксував результати переговорів УЦР з міністрами Тимчасового уряду (О.Керенським, М.Терещенком та І.Церетелі) 11–13 лип. (28–30 черв.) 1917 і досягнутого в ході їх компромісу. Тимчасовий уряд постановою від 16(03) лип. визнав УЦР та Генеральний секретаріат Української Центральної Ради крайовим органом управління в Україні, надавши відповідного правового статусу вже проголошеній автономії України (I Універсал; див. Універсали Української Центральної Ради). В свою чергу, в II Універсалі УЦР сповіщала "громадян землі Української", що вона переходить від конфронтації з Тимчасовим урядом до співробітництва та виступає проти намірів явочного запровадження автономії України до скликання Всеросійських Установчих зборів.

У цьому універсалі оголошувалося про намір поповнити склад УЦР представниками нац. меншостей, що мало перетворити останню на крайовий орган "революційної демократії України, який буде представляти інтереси всієї людності нашого краю". Ген. секретаріат визначався "носителем найвищої краєвої влади Тимчасового уряду на Україні". Оголошувалося про підготовку проекту автономного устрою України для внесення його на затвердження майбутніми Всеукр. Установчими зборами, про призначення представників УЦР при військ. міністрі та Генштабі й Верховному головнокоманд. для участі в комплектації укр. військ. частин у рос. армії.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Грушевський М. Українська Центральна Рада та її Універсали. Перший й другий. К., 1917
 2. Гунчак Т. Україна: перша половина ХХ століття. Нариси політичної історії. К., 1993
 3. Копиленко О.Л. "Сто днів" Центральної Ради. К., 1993
 4. Українська Центральна Рада: Документи і матеріали, т. 1. К., 1996
 5. Верстюк В.Ф. Українська Центральна Рада. К., 1997.

Посилання:
 • ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАРІАТ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ
 • КЕРЕНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ
 • ТЕРЕЩЕНКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ
 • ТИМЧАСОВИЙ УРЯД
 • УКРАЇНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА
 • УНІВЕРСАЛИ УЦР
 • ВСЕРОСІЙСЬКІ УСТАНОВЧІ ЗБОРИ
 • ВИННИЧЕНКО ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)