ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН

  Бібліографічне посилання: Бузало В.Й. ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Druzhby_narodiv_orden (останній перегляд: 17.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН

ДРУЖБИ НАРОДІВ ОРДЕН – держ. нагорода СРСР. Заснована 17 груд. 1972 Указом Президії ВР СРСР. Орденом нагороджувалися громадяни СРСР, а також підприємства, установи, орг-ції, військ. частини та з'єднання, союзні та автономні республіки, краї, області, нац. округи, міста, громадяни іноз. д-в за великий вклад у зміцнення дружби та братерського співробітництва соціаліст. націй і народностей, за великі трудові досягнення в галузі розвитку народного госп-ва СРСР, за заслуги в нац.-держ. буд-ві СРСР, за особливо плідну діяльність у розвитку науки, зближенні та взаємозбагаченні к-р соціаліст. націй і народностей, активну участь у вихованні рад. людей в дусі пролетарського інтернаціоналізму, відданості й вірності СРСР, за особливі заслуги у зміцненні оборонної могутності СРСР, за укріплення миру та дружніх відносин між народами.

Перше нагородження здійснено 29 груд. 1972, нагороджено 53 рад. республіки та автономні республіки, автономні області й нац. округи СРСР. За час існування СРСР було проведено 15,5 тис. нагороджень Д.н.о. За трудові й особливі заслуги орденом нагороджено понад 800 представників УРСР. Серед нагороджених Д.н.о. – міста Переяслав-Хмельницький (27 січ. 1979) та Київ (26 трав. 1982).

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Ордена и медали СССР. М., 1986
 2. Сборник законодательных актов о государственных наградах СССР. М., 1987.

Посилання:
 • КИЇВ
 • ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

 • Пов'язані терміни:
 • ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ СРСР
 • ОРДЕНИ СРСР


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)