ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ

  Бібліографічне посилання: Віднянський С.В. ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Dunayska_komisiya (останній перегляд: 21.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ

ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ. Створена 1949 відповідно до рішень Бєлградської конференції 1948. Складається виключно з представників придунайських д-в (по одному від кожної). Осн. її функціями є спостереження за виконанням Конвенції про режим судноплавства на Дунаї 1948, складання заг. планів розвитку судноплавства на основі пропозицій д-в-учасниць Комісії, уніфікація правил річкового й санітарного нагляду, координація діяльності гідрометеорологічної й екологічної служб на Дунаї тощо. Штаб-квартира Д.к. перебуває у м. Будапешт (Угорщина), там же проводяться й щорічні сесії Комісії (до 1954 вони проводились у румун. м. Галац). УРСР у 1970–80-ті рр. була позбавлена права мати свого представника в Д.к., її інтереси представляв делегат від СРСР. Лише 1992 право представництва в Д.к. для України було відновлено. Негативно позначилося на розвитку дунайського судноплавства і роботі Д.к. запровадження екон. санкцій проти Югославії 1992, а особливо – бомбардування військовими силами НАТО Югославії 1999: зруйновані мости паралізували судноплавство на Дунаї.

Головним завданням діяльності Д.к. після цих подій стало сприяння відновленню судноплавства на Дунаї у повному обсязі та стимулювання заходів, які зменшують ризики виникнення екологічних катастроф.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Почкаева М.В. Международно-правовой режим судоходства на Дунае. М. 1951
 2. Васильєва-Чекаленко О.Д. Україна в міжнародних відносинах (1944–1996 рр.). К., 1998
 3. Україна на міжнародній арені. Збірник документів і матеріалів 1991–1995 рр., кн. 2. К., 1998.

Посилання:
 • БЄЛГРАДСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1948 Р.
 • НАТО
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • ЮГОСЛАВІЯ

 • Пов'язані терміни:
 • БЄЛГРАДСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ 1948 Р.
 • ДУНАЙ
 • ДИПЛОМАТИЧНА СЛУЖБА УРСР
 • УГОРЩИНА


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)