ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ, ЄБРР

  Бібліографічне посилання: Мартинов А.Ю. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ, ЄБРР [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=EBRR (останній перегляд: 19.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ, ЄБРР

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ, ЄБРР (англ. – European Bank of Reconstruction and Development; EBRD) – міжурядова фінансова орг-ція. Ств. на основі угоди від 29 травня 1990, яку підписали 40 д-в, з ініціативи тодішнього голови Центр. банку Франції Ж.Атталі, який став першим президентом ЄБРР. Метою діяльності ЄБРР є фінансування кредитних проектів задля сприяння проведенню радикальних екон. реформ в умовах переходу до ринкової економіки в постсоціаліст. країнах. Статутний фонд ЄБРР утворили внески 59 країн та Європейського Союзу. В квіт. 1991 ЄБРР відкрив штаб-квартиру в Лондоні (Велика Британія). ЄБРР має триступеневу систему управління, що передбачає здійснення керівних функцій Радою керуючих, Радою директорів і президентом, якого обирає Рада керуючих на 4 роки.

Україна є чл. ЄБРР з 1994. 13 груд. 1995 Україна та ЄБРР підписали Меморандум про взаєморозуміння в питанні закриття ЧАЕС (див. Чорнобильська катастрофа 1986). В квіт. 1996 "велика сімка" провідних індустріальних країн Заходу прийняла рішення про фінансування через ЄБРР добудови енергоблоків на Хмельн. АЕС та Рівнен. АЕС і реалізацію до 2000 проекту реконструкції низки теплових електростанцій в Україні. У трав. 1998 у Києві проходила чергова щорічна сесія Ради керуючих ЄБРР. Були розроблені проекти реструктуризації вітчизн. енергетичного сектору, реформування економіки України, підписані дві грантові угоди на 120 млн дол. США для реалізації програми "Укриття" на ЧАЕС та протокол про створення державної фірми "Укреско", метою якої є впровадження енергозберігаючих технологій у вітчизн. виробництво.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Ершов М.В. Валютно-финансовые механизмы в современном мире. М., 2000.

Посилання:
  • ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА 1986
  • ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ, ЄС
  • КИЇВ

  • Пов'язані терміни:
  • СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)