ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЄФРАЇМКИ

  Бібліографічне посилання: Шуст Р.М. ЄФРАЇМКИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Efraimky (останній перегляд: 21.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЄФРАЇМКИ

ЄФРАЇМКИ, єфраїміти – 1) назва монет, що карбувалися за наказом прусського короля Фрідріха II (1740–86) на зразок тогочасних польс.-саксонських номіналів – тимфів, ортів, шостаків та ін. Емісію Є. здійснювало банківське т-во Ефраїм–Ітціг на монетних дворах у містах Кенігсберг (нині м. Калінінград, РФ), Штеттін (нині м. Щецин) та Бреслау (нині м. Вроцлав, обидва Польща). За зовн. оформленням вони нагадують монети короля Польщі та курфюрста Саксонії Августа III Саксонського, але мають легенду з іменем та титулом Фрідріха II. Якісно Є. були значно гіршими від польс.-саксонських номіналів;

2) назва фальшивих монет, що карбувалися впродовж 1757–62 на монетному дворі в м. Лейпциг (нині місто у ФРН) під час окупації Саксонії прусськими військами за часів Семилітньої війни 1756–1763. Емісію здійснювало т-во Ефраїм–Ітціг. При цьому широко використовувалися монетні штемпелі Августа III Саксонського. Найпоширенішими серед цього виду Є. були золоті августодори, що дорівнювали 5-ти талерам. Карбувалися вони із золота 7-каратної проби замість 23,5-каратної. Випускалися також маловартісні тимфи, орти, шостаки та ін. срібні монети. Завдяки фальшуванню польс. монет Фрідріх II отримував значні прибутки, що за 1756–63 склали величезну на той час суму – 25 млн талерів. У серед. 18 ст. Є. були поширені на грошовому ринку укр. земель.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Зварич В., Шуст Р. Нумізматика: Довідник. Тернопіль–Львів, 1998.

Посилання:
  • АВГУСТ ІІІ
  • ОРТ
  • СЕМИРІЧНА ВІЙНА 1756–1763
  • ШОСТАК, МОНЕТА
  • ТАЛЕР, ТАЛЯР
  • ТИМФ, МОНЕТА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)