ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

"ЕКСТРАКТ ПРО СЛОБІДСЬКІ ПОЛКИ"

  Бібліографічне посилання: Бутич І.Л. "ЕКСТРАКТ ПРО СЛОБІДСЬКІ ПОЛКИ" [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ekstrakt_pro_slobidski_polky (останній перегляд: 18.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЕКСТРАКТ ПРО СЛОБІДСЬКІ ПОЛКИ

"ЕКСТРАКТ ПРО СЛОБІДСЬКІ ПОЛКИ" – зб. документів офіц. походження, що зберігся у вигляді копії, виготовленої не пізніше поч. 2-ї пол. 18 ст. для сотника А.Головинського – батька П.Головинського – укр. історика, який мав цей збірник у своєму розпорядженні. Екстракт складається з кількох частин: 1) виписок з архіву колишніх Розрядного й Посольського приказів (18 пунктів), надісланих Кабінетом міністрів імп. Анни Іванівни до Комісії слобідських полків, ств. 1733 у м. Суми; 2) витягів з відповідей слобідських полковників на запити Комісії; 3) витягів з подань Комісії до імператриці з резолюціями імператриці (про час поселення слобідських козацьких полків та про привілеї; про чисельність старшини і козаків, які служили в слобідських полках; про ротмістрів і підрапортних; про кількість провіанту, який з 1700 видавався полкам на квартири; про утримання, яке одержувала старшина, і витрати на полкові ратуші; про осіб, що володіли землями, залишеними попередніми власниками – козаками; про пошту, утримувану козаками та приватними особами; про здирства; про кількість підпомічників, призначених різним старшинам; про кількість сотень у кожному полку, про кількість козаків, їхніх дітей).

Водночас із відповідями на запит Комісії слобідських полків полковники порушили перед царським урядом клопотання про підтвердження привілеїв. У відповідь на нього надійшов указ імператриці "Про підтвердження даних раніше привілеїв…" від 11 серп. (31 лип.) 1734, який, однак, не справдив надій козаків і старшини слобідських полків.

Ще одна ч. "Екстракту" – осн. за чисельністю документів – це витяги з робочих документів самої Комісії, що містять відомості про історію слобідських полків та опис соціально-екон. і правового становища всіх станів Слобідської України.

дата публікації: 2005 р.

Література:
 1. Материалы для истории колонизации и быта Харьковской и отчасти Курской и Воронежской губерний, т. 2. Х., 1890.

Посилання:
 • АННА ІВАНІВНА
 • КОЗАК, СЛОВО
 • ПІДПОМІЧНИКИ
 • РАТУША
 • СЛОБІДСЬКА УКРАЇНА
 • СЛОБІДСЬКІ КОЗАЦЬКІ ПОЛКИ
 • СОТНИК
 • СУМИ, ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР

 • Пов'язані терміни:
 • КОНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ (ДО ПОЧАТКУ 1990-Х РОКІВ)
 • КУП'ЯНСЬК


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)