ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЕКЗИЛЬНИЙ УРЯД

  Бібліографічне посилання: Хорошилова О.О. ЕКЗИЛЬНИЙ УРЯД [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ekzylny_uryad (останній перегляд: 24.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЕКЗИЛЬНИЙ УРЯД

ЕКЗИЛЬНИЙ УРЯД (франц. exil, від лат. exilium – вигнання, висилка), уряд у вигнанні – уряд тієї чи ін.держави, що з тих чи ін. причин, які унеможливлюють його діяльність у своїй країні, працює за межами кордонів цієї країни, представляючи її (цієї країни) д-ву в стосунках з ін. д-вами, спираючись на певні юрид. документи, що визнаються ін. д-вами законною основою його діяльності (у роки Другої світової війни урядами у вигнанні були, зокрема, уряди Франції і Польщі – у Лондоні, Велика Британія; Югославії – у Каїрі, Єгипет). Незалежно від того, перебуває Е.у. у вигнанні внаслідок санкцій ін. влади в його країні чи за власним рішенням (через неможливість продовження діяльності в країні), він у своїх установчих документах зазвичай проголошує себе єдиним легітимним урядом своєї країни. Він прагне до встановлення міжнар. зв'язків і, як правило, домагається від ін. д-в того, щоб вони визнавали лише його єдиним правомірним представником держ. влади цієї країни. Діючи як суб'єкт міжнар. відносин, Е.у. за сприятливих обставин може вдатися до спроби повернути собі реальну владу в країні.

В укр. історії 20 ст. урядом України у вигнанні після поразки української революції 1917–1921 був Державний центр УНР на еміграції. Після здобуття Україною держ. незалежності (1991) на надзвичайній сесії Укр. нац. ради, що виконувала роль екзильного парламенту, було оголошено про складення цим Е.у. своїх повноважень.

дата публікації: 2005 р.

Посилання:
  • ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР УНР НА ЕМІГРАЦІЇ
  • ДЕРЖАВА
  • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
  • УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ (1917-1920)
  • ЮГОСЛАВІЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)