ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЄВРАЗІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО (ЄВРАЗЕС)

  Бібліографічне посилання: Мартинов А.Ю. ЄВРАЗІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО (ЄвразЕС) [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=EvrazES (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЄВРАЗІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО (ЄВРАЗЕС)

ЄВРАЗІЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ СПІВТОВАРИСТВО (ЄвразЕС). Ств. навесні 2002 за ініціативи президента РФ В.Путіна, президента Республіки Казахстан Н.Назарбаєва та президента Республіки Білорусь О.Лукашенка. Засновники ЄвразЕС задекларували, що гол. метою діяльності співтовариства є створення спільного ринку товарів, послуг, капіталів, робочої сили, а з часом і запровадження спільної грошової одиниці. Чл. ЄвразЕС є Казахстан, Республіка Білорусь, РФ. Статус спостерігачів у співтоваристві мають Вірменія, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан. Україна не приєдналася до ЄвразЕС, оскільки вважала недоцільним планування вищих ступенів інтеграції в грошовій, гуманітарній та соціальній сферах доти, доки не відпрацьовані базові етапи співпраці. Натомість вона запропонувала укласти угоди: про спрощення порядку митного оформлення і митного контролю; про єдині принципи стягнення непрямих податків у взаємній торгівлі; про порядок реекспорту товарів; про визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митні кордони.

У верес. 2005 учасники співтовариства – лідери РФ, Білорусі, Казахстану, а також Таджикистану, Киргизстану та Вірменії – обговорили питання співробітництва у валютній сфері та про створення митного союзу, однак жодних конкретних рішень з цих проблем ухвалено не було.

У квіт. 2006, після рішення президентів РФ, Білорусі та Казахстану про створення Єдиного економічного простору (ЄЕП) без участі України, інтеграційні проекти ЄЕП та ЕвразЕС фактично стали тотожними. Гол. завданням ЄвразЕС відтоді є поетапне створення Євразійського спільного ринку.

дата публікації: 2005 р.

Література:
 1. Стрежнева М.В. Европейский Союз и СНГ: сравнительный анализ институтов. М., 1999
 2. Шишков Ю.В. Интеграционные процессы на пороге XXI века. М., 2001
 3. Зовнішня політика України в умовах глобалізації. Анотована історична хроніка міжнародних відносин (1991–2003). К., 2004.

Посилання:
 • ЄДИНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ПРОСТІР (ЄЕП)

 • Пов'язані терміни:
 • ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ
 • КАЗАХСТАН, РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН
 • РОСІЯ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)