ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЄВРЕЙСЬКІ АНТИФАШИСТСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМОГИ СРСР 1941–1945

  Бібліографічне посилання: Легасова Л.В. ЄВРЕЙСЬКІ АНТИФАШИСТСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМОГИ СРСР 1941–1945 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Evreyski_antyfashystski_organizacii (останній перегляд: 18.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЄВРЕЙСЬКІ АНТИФАШИСТСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМОГИ СРСР 1941–1945

ЄВРЕЙСЬКІ АНТИФАШИСТСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОПОМОГИ СРСР 1941–1945 – осередки масового руху на допомогу СРСР, ств. у країнах розселення єврейс. людності, передусім у США, Великій Британії, Канаді, Мексиці. В США 1941–42 ств. 2230 єврейс. місц. к-тів, що об'єдналися в Єврейс. раду к-тів допомоги СРСР, очолювану фізиком-теоретиком А.Ейнштейном і єврейським письменником Ш.Ашем. Згодом до неї приєдналися ін. єврейс. антифашист. осередки. Велику роль у налагодженні їхньої діяльності відіграла найбільша та найвпливовіша єврейс. філантропічна орг-ція, що мала представництво в багатьох країнах, – "Джойнт дистріб'юшен" ("Joint distribution") на чолі з П.Бертольдом, а також єврейс. міжнар. центри – Єврейс. всесвітній конгрес під головуванням відомого громад. діяча С.Вайза, єврейс. конгреси США і Канади, єврейс. робітн. к-т "Арбайтер рінг" та ін. орг-ції й земляцтва, налаштовані на солідарність із СРСР, зокрема з Україною. Таку ж роль відігравали: у Великій Британії – Єврейс. конгрес Великої Британії під патронатом леді Реддінг та лорда Мельгетома, Рада єврейс. представництв в Англії, в Лат. Америці – Центр. спілка євреїв Мексики – та ін. Подальше поширення отримав рух єврейс. громадськості за моральну, матеріальну та фінансову допомогу СРСР після відвідання США делегацією Єврейського антифашистського комітету на чолі з його головою – актором та громад. діячем С.Міхоелсом та поетом І.Фефером. Особливого значення набула підтримка цими орг-ціями вимог антифашист. сил СРСР та ін. країн щодо відкриття Другого фронту.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Вронська Т.В., Лисенко О.Є. Українські громади зарубіжжя в роки Другої світової війни: акції допомоги народу України. К., 1997.

Посилання:
  • ДРУГИЙ ФРОНТ
  • ЄВРЕЙСЬКИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ (ЄАК)
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

  • Пов'язані терміни:
  • ЄВРЕЙСЬКИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ (ЄАК)


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)