ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ АБО МОВ МЕНШИН 1992

  Бібліографічне посилання: Майборода О.М. ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ АБО МОВ МЕНШИН 1992 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Evro_khartiya_regionalnykh_mov_1992 (останній перегляд: 26.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ АБО МОВ МЕНШИН 1992

ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ АБО МОВ МЕНШИН 1992 – акт Ради Європи. Підписана 5 листоп. 1992 д-вами-членами Ради Європи. Україна ратифікувала хартію 15 трав. 2003. Д-ви, які її підписали, взяли на себе зобов'язання дотримуватись у своїй політиці, законодавстві та практиці принципів, спрямованих на розвиток регіональних мов або мов меншин.

Ідея і суть хартії викладені в ч. 3-й, яка містить статті 8–14, що складаються з 17 пунктів і 58 підпунктів, у яких визначені заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин у сусп. житті. За умовами хартії, її учасники зобов'язані застосувати в нац. законодавстві не менше 35 з вказаних у статтях 8–14 пунктів і підпунктів, причому не менше, як по 3 зі статей 8-ї (забезпечення громадянам можливості регіональними мовами або мовами меншин проходити дошкільне навчання, здобувати цими мовами початкову, середню, професійно-технічну, університетську та ін. вищу освіти; забезпечення можливостей вивчати ці мови) та 12-ї (заохочення і сприяння культ. діяльності, яка виявляється у формах, що потребують використання регіональних мов або мов меншин), та не менше, як по пункту зі статей 9-ї (забезпечення можливостей застосовувати відповідні мови в судочинстві), 10-ї (використання відповідних мов у адм. органах і при наданні сусп. послуг), 11-ї (забезпечення можливостей для розповсюдження інформації цими мовами) і 13-ї (заборона на обмеження використовувати ці мови в екон. і соціальному житті). Прийняття хартії стало важливим кроком на шляху до вдосконалення міжнар. стандартів у питаннях захисту прав нац. меншин.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Права людини в Україні. Інформаційно-аналітичний бюлетень Українсько-Американського Бюро захисту прав людини, вип. 21. К., 1998
  2. Мармазов В.Є., Піляєв І.С. Україна в політико-правовому просторі Ради Європи. К., 1999.

Посилання:
  • РАДА ЄВРОПИ

  • Пов'язані терміни:
  • НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ УКРАЇНИ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)