ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГУУАМ

  Бібліографічне посилання: Головко В.В. ГУУАМ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=GUUAM (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГУУАМ

ГУУАМ – міждерж. регіональне об-ня Грузії, України, Республіки Узбекистан, Азербайджанської Республіки і Республіки Молдова (назване за першими літерами назв країн-учасниць). Виникло 10 жовт. 1997 як консультативний форум Грузії, України, Азербайджану, Молдови (ГУАМ) у ході саміту Ради Європи. В квіт. 1999 до орг-ції приєднався Узбекистан. 7 лип. 2001 була підписана хартія ГУУАМ, яка інституювала це об-ня як міжнародну організацію. Головним її завданням проголошено розвиток п'ятистороннього співробітництва на основі принципів поваги суверенітету, територіальної цілісності, непорушності кордонів, верховенства права та дотримання прав людини з метою укріплення стабільності й безпеки в Європі, екон. розвитку країн-учасниць, а також розвитку транспортного коридору Європа–Кавказ–Азія (зокрема Євроазійського нафтотранспортного коридору). В 2002 підписана угода про створення зони вільної торгівлі ГУУАМ.

Вищим органом ор-ції є щорічні саміти керівників держав-учасниць, виконавчим органом – Рада міністрів закордонних справ країн ГУУАМ, а робочим органом – Комітет нац. координаторів. У рамках ГУУАМ з метою координації співробітництва сформовано вісім робочих груп – з енергетики, транспорту, торгово-економічних питань, інформації та телекомунікацій, культури, науки і освіти, туризму, боротьби з тероризмом, організованою злочинністю і розповсюдженням наркотиків. У Києві з 2003 діє Інформаційний офіс ГУУАМ.

ГУУАМ має статус спостерігача в Організації Об'єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі та ін. міжнар. орг-цій. Вона також веде поглиблений діалог з США. Стратегічною метою участі України в ГУУАМ є утвердження її як регіонального лідера.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Негель Л. Економічне спів-робітництво України з країнами ГУУАМ. Сучасний стан та перспективи. "Стратегічна панорама", 2000, № 2
 2. Мішин А. До визначення стратегії розвитку відносин у форматі "ГУУАМ-ЄЕС-СНД". Там само, 2000, № 3–4
 3. Стратегії розвитку України: теорія і практика. К., 2002
 4. Забезпечення енергетичної безпеки України. К., 2003
 5. Україна: стратегічні пріоритети. Аналітичні оцінки. К., 2003.

Посилання:
 • КИЇВ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ З БЕЗПЕКИ І СПІВРОБІТНИЦТВА В ЄВРОПІ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ
 • РАДА ЄВРОПИ

 • Пов'язані терміни:
 • АЗЕРБАЙДЖАН
 • ДОГОВОРИ МІЖНАРОДНІ УКРАЇНИ 1992–2004
 • ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ
 • МІЖНАРОДНІ РЕГІОНАЛЬНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
 • СПІВДРУЖНІСТЬ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ (СНД)
 • УЗБЕКИСТАН


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)