ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГАЛИЦЬКЕ НАМІСНИЦТВО

  Бібліографічне посилання: Аркуша О.Г. ГАЛИЦЬКЕ НАМІСНИЦТВО [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Galycke_namisnyctvo (останній перегляд: 19.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГАЛИЦЬКЕ НАМІСНИЦТВО

ГАЛИЦЬКЕ НАМІСНИЦТВО – адм. орган для управління Королівством Галіції і Лодомерії 1849–1918 з центром у Львові. До його компетенції входили всі справи в рамках повноважень австрійс. МВС, мін-в віросповідань та освіти, охорони краю, рільництва, почасти фінансів і торгівлі, управління місц. владою. Г.н. очолював намісник, який вважався особистим представником цісаря, представляв австрійс. уряд у Галицькому крайовому сеймі, призначав нижчих урядовців, пропонував кандидатури на вищі адм. посади, наглядав за управлінськими інституціями, виконував спец. доручення. Маючи право законодавчої ініціативи та подання ухвал крайового сейму до цісарської санкції, намісник міг протегувати чи гальмувати певні законопроекти; він також мав реальний вплив на результати сеймових виборів. Галицький крайовий сейм домігся щорічних звітів намісника про діяльність галицької адміністрації, проте не зміг утвердити межі його відповідальності перед крайовим парламентом. Намісника призначав цісар після консультацій з польс. табором, традиційно з середовища польс. консервативної аристократії.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Grzybowski K. Galicja 1848–1914. Historia ustroju politycznego na tle historii ustroju Austrii. Kraków–Wrocław–Warszawa, 1959
 2. Кульчицький В.С. Державний лад і право в Галичині (в другій половині XIX – на початку XX ст.). Львів, 1965
 3. Grodziski S. Zarys ustroju politycznego Galicji. В кн.: Galicja i jej dziedzictwo, t. 1. Rzeszów, 1994
 4. Мудрий М. Галицькі намісники в системі українсько-польських взаємин (1849–1914). "Вісник Львівського університету. Серія історична", 1998, вип. 33.

Посилання:
 • ГАЛИЦЬКИЙ КРАЙОВИЙ СЕЙМ
 • КОРОЛІВСТВО ҐАЛІЦІЇ І ЛОДОМЕРІЇ
 • ЛЬВІВ

 • Пов'язані терміни:
 • АРХІВИ В УКРАЇНІ
 • ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ У ЛЬВОВІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)