ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГЛУХІВСЬКИЙ МУЗЕЙ МІСЦЕВОЇ СТАРОВИНИ

  Бібліографічне посилання: Піскова Е.М. ГЛУХІВСЬКИЙ МУЗЕЙ МІСЦЕВОЇ СТАРОВИНИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Glukhivsky_muzey_starovyny (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГЛУХІВСЬКИЙ МУЗЕЙ МІСЦЕВОЇ СТАРОВИНИ

ГЛУХІВСЬКИЙ МУЗЕЙ МІСЦЕВОЇ СТАРОВИНИ Заснований 1903 у м. Глухів. За рік до цього вдова відомого в Україні колекціонера й бібліофіла М.Шугурова оголосила заповіт про передання його колекцій місц. земству за умови організації музею. Провідну роль в розробці проекту й утворенні нового закладу відіграв місц. дослідник і збирач пам'яток нац. старовини П.Дорошенко, який очолив Музейну комісію. У відповідь на звернення земської управи до населення відусюди почали надходити старожитності й мистецькі тв. У лют. 1903 з Києва було привезено колекцію М.Шугурова – бл. 1500 пам'яток (переважно книжок, гравюр і фотографій). Це мало вирішальне значення для формування фондів музею, який розміщувався в кімнатах новоспорудженого будинку земської б-ки. Музей мав 3 від.: зібрання місц. старожитностей (пам'ятки історії, археології, нумізматики, сфрагістики, церк. облаштування, зброя, предмети побуту); тв. образотворчого мист-ва (картини, гравюри, предмети декоративно-ужиткового характеру, фотографії); б-ку, що містила матеріали з укр. історії й мист-ва, рідкісні рукописи й стародруки. У 1920-х рр. на базі цього закладу утворено Глухівський історико-краєзнавчий музей.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. К открытию в Глухове Черниговской губернии собрания предметов местной старины. "Археологическая летопись Южной России", 1903, № 1–6
 2. Скрипник Г.А. Етнографічні музеї України. К., 1989
 3. Пискун А.И. К истории Глуховского историко-краеведческого музея. В кн.: Тезисы докладов и сообщений Сумской областной научной историко-краеведческой конференции. Сумы, 1990.

Посилання:
 • АРХЕОЛОГІЯ
 • ГЛУХІВ
 • КИЇВ
 • НУМІЗМАТИКА
 • СФРАГІСТИКА


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)