ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГОША МХІТАРА СУДЕБНИК

  Бібліографічне посилання: Комаренко Т.О. ГОША МХІТАРА СУДЕБНИК [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Gosha_Mikhtara_sudebnyk (останній перегляд: 22.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГОША МХІТАРА СУДЕБНИК

ГОША МХІТАРА СУДЕБНИК, Судебник Мхітара Гоша – кодекс вірм. феод. права, який склав наприкінці 12 – поч. 13 ст. чернець Мхітар Гош. Був чинним законом у Вірменії й мав широке застосування поза її межами, зокрема у вірменських колоніях в Україні 16–18 століть. Вірмени-переселенці привезли Г.М.с. в Україну і протягом восьми століть керувалися ним, пристосувавши його до місц. умов так, що він забезпечував їм можливість мати власні, вірм., юрид. інститути в іноетнічному середовищі. В окремих місцях України діяв вірм. суд, на чолі якого стояв вірм. війт (представник адм. влади). Суд мав статус держ. органу і розглядав усі без винятку громадян. й карні справи, які стосувалися вірмен. Наявність такого суду мала виняткове значення для консолідації вірмен в іноетнічному середовищі, захисту їхніх прав і маєтностей.

Оригінал Г.М.с. не знайдено, є його лат., польс. та кипчацький переклади: перший – з оригіналу, другий – з лат., а третій – з польс. мов. Лат. і польс. тексти видано в серед. 19 ст., кипчацький – 1957 у Варшаві. Рос. пер. Судебника з давньовірмен. мови видано 1954 Ін-том історії АН Вірменії.

дата публікації: 2004 р.

Література:
  1. Армянский судебник Мхитара Гоша. Ереван, 1954
  2. Григорян В.Р. История армянских колоний Украины и Польши: (Армяне в Подолии). Ереван, 1980.

Посилання:
  • ВІЙТ
  • ВІРМЕНСЬКІ КОЛОНІЇ В УКРАЇНІ 16-18 СТ.


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)