ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ГРОШОВА РЕФОРМА 1947

  Бібліографічне посилання: Ковпак Л.В. ГРОШОВА РЕФОРМА 1947 [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 2: Г-Д / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2004. - 688 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Groshova_reforma_1947 (останній перегляд: 18.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 2: Г-Д ) в електронній біблотеці

ГРОШОВА РЕФОРМА 1947

ГРОШОВА РЕФОРМА 1947 – комплекс заходів, здійснених д-вою у грошово-фінансовій сфері та спрямованих на ліквідацію відповідних економічних наслідків Великої вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945. 14 груд. 1947 РМ СРСР та ЦК ВКП(б) прийняли постанову "Про проведення грошової реформи та про відміну карток на продовольчі та промислові товари". Під час війни посилилась інфляція, а на тер., звільненій від окупантів, в обігу виявилося чимало фальшивих грошових знаків. Завданням реформи було зміцнення курсу рад. карбованця. Були випущені нові грошові знаки, на які обмінювалися старі у співвідношенні 10:1. Зарплати та стипендії виплачувалися новими грішми у відповідних попередньому курсу розмірах. За реформою 1947, було випущено в обіг таку кількість грошей, яка забезпечувала потреби нар. г-ва СРСР. Д-ва здійснила переоцінку трудових заощаджень нас. в ощадкасах.

По вкладах від 3 тис. до 10 тис. крб. заощадження скорочувалися на третину, а понад 10 тис. – на дві третини. Збитків зазнали й ті, хто зберігав гроші поза держ. ощадними установами. Одночасно з Г.р. на тер. СРСР ліквідовувалася введена в роки війни карткова система на продовольчі та пром. товари й запроваджувався перехід до продажу їх у відкритій торгівлі за єдиними держ. роздрібними цінами.

дата публікації: 2004 р.

Література:
 1. Постановление Совета Министров СССР и ЦК ВКП(б), 14 декабря 1947 г. "О проведении денежной реформы и отмене карточек на продовольственные и промышленные товары". В кн.: Решения партии и правительства по хозяйственным вопросам, т. 3. М., 1968
 2. Історія Української РСР, т. 8, кн. 1. К., 1979
 3. Історія України: нове бачення, ч. 2. К., 1996.

Посилання:
 • КАРБОВАНЕЦЬ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ 1941-1945 РР.

 • Пов'язані терміни:
 • РОСІЯ
 • РУБЛЬ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)