ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ІММІГРАЦІЯ

  Бібліографічне посилання: Панібудьласка В.Ф. ІММІГРАЦІЯ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Immigracija (останній перегляд: 22.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ІММІГРАЦІЯ

ІММІГРАЦІЯ (лат. immigratio – вселення) – 1) в'їзд особи на тер. д-ви на постійне або тимчасове проживання. І. зумовлюється низкою причин: екон., політ., етнічних, реліг. тощо; 2) іноземці, які оселилися у певній країні на постійне або тимчасове проживання. Історично І. в окремих випадках відігравала важливу роль у заселенні деяких частин світу. Це сприяло навіть формуванню нас. низки країн, створенню поліетнічних спільнот (Австралії, Канади, США, Бразилії, Мексики та ін.). Частково аналогічні процеси в минулому відбувалися й на етнічних укр. землях, куди іммігрували росіяни, поляки, євреї, німці, греки, болгари, представники ін. етносів.

Нормативно-правова база України, що регулює імміграційні процеси, складається із Законів "Про громадянство України" (1991, зі змінами і доповненнями від 28 січ. 1993, 14 жовт. 1994 і 16 квіт. 1997), "Про національні меншини в Україні" (1992), "Про біженців" (1993), "Про правовий статус іноземців", "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (обидва – 1994), а також Декларації прав національностей України 1991.

За чинними правовими нормами в Україну може іммігрувати на постійне проживання особа за умови, що в неї є в Україні джерело існування; перебуває в близьких родинних відносинах (батько, мати, діти, брат, сестра, подружжя, дід, баба, онуки) з громадянами України, перебуває на утриманні громадянина України; має на своєму утриманні громадянина України та в ін. передбачених законами України випадках.

дата публікації: 2005 р.

Посилання:
  • ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ УКРАЇНИ 1991

  • Пов'язані терміни:
  • ІММІГРАНТ
  • КРИЗА ДЕМОРЕАЛЬНОСТІ, КРИЗА ДЕМОГРАФІЧНА. КРИЗА ДЕМОРЕАЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ НА РУБЕЖІ 20 ТА 21 СТ.


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)