ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ

  Бібліографічне посилання: Савчук К.О. ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Implementacija (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ

ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ (від лат. implere – наповнювати, досягати, виконувати, здійснювати). В міжнар. праві – орг.-правова діяльність держав з метою реалізації своїх міжнар.-правових зобов'язань. Механізм І. міжнар.-правових норм включає в себе сукупність правових та інституційних засобів, що використовуються суб'єктами міжнар. права на міжнар. та нац. рівнях. Міжнар. система І. складається зі створених на підставі міждерж. угод універсальних, регіональних і локальних міжнар. орг-цій, спеціалізованих установ та їх допоміжних органів. За їх допомогою стає можливим об'єднання зусиль д-в та міжнар. орг-цій у реалізації діючих норм міжнар. права. Нац. систему І. становлять органи держ. влади та ін. держ. органи, уповноважені забезпечувати виконання країною міжнар.-правових зобов'язань. Оскільки норми міжнар. права спричиняють правовідносини між суб'єктами міжнар. права і не спричиняють їх між суб'єктами внутр. права, необхідні додаткові внутрішньодерж. засоби для перетворення норм, закладених у міжнар. праві, в реальні дії органів держ. влади, юрид. осіб та громадян, які перебувають під юрисдикцією д-ви.

В Україні система органів І. визначена в Конституції України 1996 та в Законі України "Про міжнародні договори України" 1993.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Гавердовский А.С. Имплементация норм международного права. К., 1980.

Посилання:
  • ДЕРЖАВА
  • КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ 1996
  • ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ 1994


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)